MHL: Wygrana z ostatnią drużyną tabeli

02.10.2021

Druga drużyna Pasów pod wodzą Dominika Salamona pokonała ostatni w tabeli GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:2. O wygranej przesądziła trzecia tercja, kiedy to trzykrotnie znaleźliśmy sposób na bramkarza gości.

Na pierwszego gola musieliśmy jednak czekać aż do 15 minuty, w której wynik otworzył Oskar Kuczek. Cztery minuty później gdańszczanie zdołali doprowadzić jednak do wyrównania, a sposób na Łukasza Hebdę znalazł Michał Michałkiewicz i pierwsza tercja zakończyła się bramkowym remisem. Kolejne trafienie padło dopiero w 32. minucie po uderzeniu Damiana Kapy, który wykorzystał podanie Marcina Kuzaka.

W 45. minucie na 3:1 podwyższył Nikita Szatiłow i kiedy wydawało się, że bezpieczne prowadzenie dowieziemy już do końca spotkania, trzy minuty później kontaktowego gola zdobył Nikita Zhurauski. W ostatniej minucie Stoczniowiec zdecydował się na ściągnięcie bramkarza, jednak to Pasy zanotowały dwa trafienia autorstwa Michaiła Sapiehina i Michała Kokoszewskiego, co ostatecznie przesądziło o wygranej naszej drużyny. Już w niedzielę o godz. 11:45 podejmiemy inny zespół z północy kraju – MKS Sokoły Toruń.

MHL: MKS Cracovia SSA – GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

1:0 – Kuczek – Krztoń, Surma (14:45)

1:1 – Michałkiewicz – M. Kruk, Guczek (18:45)

2:1 – Kapa – Kuzak (31:18)

3:1 – Szatiłow – Sapiehin (45:11)

3:2 – Zhurauski – Guczek, Michałkiewicz (48:13)

4:2 -  Sapiehin – Szatiłow (59:40)

5:2 – Kokoszewski – Kuzak, Skrzek (59:51)

Minuty karne: 20 – 16

Cracovia: Hebda (Gorczyca n/g) – Kapa, Tynka, Sapiehin, Kiełbicki, Szatiłow – Surma, Gawlik, W. Brzozowski, Kuczek, Krztoń – Sz. Brzozowski, Mętek, Kuzak, Stelmach, Kokoszewski – Pluciński, Gawrylets, Skrzek, Bieniek, Adamczyk

GKS: Voltsenka (Tuszkowski n/g) – Lehmann, Aleniewski, Laskowski, Trzebiatowski, Ruszkowski – I. Kruk, Zhurauski, M. Kruk, Michalkiewicz, Guczek oraz Dembek