Zapowiedź Campu CANPACK 2024

  18.04.2024
  Zapowiedź Campu CANPACK 2024

  Tradycyjnie już na zakończenie sezonu zimowego na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie odbędzie się obóz szkoleniowy dla zawodników oraz trenerów wszystkich grup młodzieżowych Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK. Zajęcia odbędą się od 22 do 26 kwietnia i poprowadzą je uznani szkoleniowcy ze Słowacji.

  Obóz szkoleniowy ma na celu poprawę jakości szkolenia w oparciu o najnowsze światowe trendy dotyczące metodologii treningu dzieci i młodzieży. Nasi zawodnicy będą nie tylko trenować na lodzie, ćwicząc takie elementy jak poprawa jazdy, szybkość reakcji czy elementy taktyczne. Przejdą również szereg szkoleń i ćwiczeń „na sucho”,

  Trenerzy naszej Akademii będą szkolić się w zakresie pracy z dziećmi na lodzie, ale wezmą też udział w specjalnych warsztatach oraz seminariach, w których nacisk będzie położony na sferę psychologiczną sportu i pracy z młodzieżą. Odbędą również spotkanie z psychologiem, na którym poruszone zostaną takie aspekty jak: zdrowe odżywianie czy wychowanie młodego człowieka poprzez sport.

  Podobnie jak przed rokiem Camp poprowadzi doświadczony słowacki trener Peter Křemen – w przeszłości szkoleniowiec m.in. GKS Tychy i HK Spisska Nowa Wieś, który obecnie pracuje z młodzieżą w swoim kraju. Pomagać mu będą: Robert Čop, były szkoleniowiec KTH Krynica, a obecnie trener młodzieży w Slavii Preszów, Vladimir Jursa (również pracujący z młodzieżą w klubie z Preszowa) oraz Peter Zachar, który jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu słynnego Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, a w przeszłości szkolił młodzież w Sanoku. Z kolei treningi bramkarskie poprowadzi Stanislav Mojdis, odpowiedzialny w poprzednim sezonie za pracę z golkiperami pierwszej drużyny Pasów, a pomagać mu będzie Rafał Radziszewski, który dołączył do sztabu naszej Akademii.

  - Obozy szkoleniowe na zakończenie sezonu stały się już naszą tradycją i jak pokazały poprzednie lata przynoszą wymierną korzyść naszym zawodnikom i trenerom. Ogromna w tym zasługa naszego Partnera Firmy CANPACK, za co bardzo dziękuję! – powiedział dyrektor Anton Tomko.

  Camp odbędzie się w dniach od 22 do 26 kwietnia, a na koniec najlepsi zawodnicy i zawodniczki sezonu 2023/24 otrzymają nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnego sprzętu, ufundowane przez Mecenasa Akademii Firmę CANPACK! 

  Szczegółowy program znajdziecie w serwisie Akademii: akademia.cracovia-hokej.pl/

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ