CLJ U-20: Turniej Eliminacyjny w Krakowie

  29.10.2020
  CLJ U-20: Turniej Eliminacyjny w Krakowie

  W dniach od 29 do 31 października na Lodowisku przy ul. Siedleckiego 7 w Krakowie odbędzie się pierwszy z trzech turniejów eliminacyjnych grupy C. Oprócz Cracovii w zmaganiach wezmą udział drużyny MKS Sokoły Toruń oraz KS Katowice Naprzód Janów.

  Do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-20 zgłosilo się w tym sezonie 10 zespołów, a warunkiem uczestnictwa był start drużyny w Młodzieżowej Hokej Lidze. W przeciwnym razie klub zobowiązany był uiścić opłatę w wysokości 30 tys. zł. 

  W fazie eliminacyjnej zespoły zostały rozstawione wg. klasyfikacji z poprzedniego sezonu, a drużyna Pasów znalazła się w grupie "C', w której zagrają jeszcze MKS Sokoły Toruń oraz KS Katowice Naprzód Janów. Kluby rywalizować będą w trzech turniejach eliminacyjnych, a gospodarzem będzie każdy z uczestników. 

  Po zakończeniu zespoły, które zostały sklasyfikowane na pierwszym i drugim miejscu automatycznie kwalifikują się do Turnieju Finałowego, natomiast pozostałe ekipy będą rywalizować ze sobą w turnieju barażowym. 

  - Część zawodników nie będzie mogła wystąpić z róźnych przyczyn, ale zrobimy wszystko, by powalczyc o jak najlepszy wynik. Liczę tutaj w pierwszej kolejności na Jacka Szczepanika. Mam nadzieję, że nasz bramkarz będzie pewnym punktem i obroni mnóstwo strzałów - przekonuje trener Dominik Salamon. 

  W pierwszym meczu, zaplanowanym na czwartek 20 października o godz. 17:45, przeciwnikiem Pasów będzie zespół Sokołów. Dzień później o godz. 13:45 zagrają ekipy przyjezdne, a w sobotę na zakończenie turnieju o godz. 11 Cracovia podejmie drużynę z Katowic. Ze względu na sytuację epidemiczną i obowiązującą czerwoną strefę mecze będą niedostępne dla publiczności. 

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ