MHL: Wygrana w Nowym Targu

18.01.2023

W zaległym meczu 20. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi, ekipa pod wodzą trenera Dominika Salamona -  wzmocniona zawodnikami pierwszej drużyny - pokonała na wyjeździe MMKS Podhale Nowy Targ 5:3.

Sezon zasadniczy MHL wkracza w decydującą fazę, dlatego trener Salamon zdecydował się skorzystać z usług zawodników pierwszej drużyny i do gry desygnował Roberta Arraka, Fabiana Kapicę i Sebastiana Brynkusa. Po pierwszej tercji na tablicy świetlnej widniał wynik bezbramkowy, ale już na początku drugiej odsłony za sprawą Arraka i Kapicy Pasy objęły dwubramkowe prowadzenie. Rywale zdołali jednak wyrównać i druga odsłona zakończyła się bramkowym remisem.

W ostatnich dwudziestu minutach na listę strzelców wpisali się jeszcze Kirył Jastrabau, Brynkus oraz Herman Bryzgałow, choć należy przyznać, że gospodarze do końca walczyli o wyrównanie. Po dwudziestu dwóch rozegranych meczach Pasy zajmują 5. lokatę z dorobkiem 41 punktów, a w najbliższy weekend zmierzą się na wyjazdach z ŁKH Łódź i SMS Toruń.

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
    0:1 Robert Arrak - Sebastian Brynkus, Fabian Kapica (23:13)
    0:2 Fabian Kapica - Sebastian Brynkus, Michał Kokoszewski (25:09)
    1:2 Adrian Słowakiewicz - Marat Soroka, Jakub Worwa (31:38)
    2:2 Jakub Worwa - Adrian Słowakiewicz (34:25)
    2:3 Kirył Jastrabau - Hleb Sapehin (47:44)
    2:4 Sebastian Brynkus - Fabian Kapica (53:15)
    3:4 Jakub Malasiński - Oliver Valtonen, Daniel Nykaza (53:27)
    3:5 Herman Bryzgałow - Cimafiej Petrażycki, Marcin Kuzak (55:16)

Sędziowali: Kamil Bryniarski (główny), Oskar Guzda (liniowy), Krzysztof Worwa (liniowy)
    Minuty karne: 6-10
    Strzały: 35-40
    Widzów: 60

Podhale: O. Polak - K. Wikar, K. Sarniak, Ł. Długopolski, K. Malasiński, K. Jarczyk - D. Szlembarski, P. Bury, J. Malasiński, E. Bochnak, M. Soroka - M. Pudzisz, D. Nykaza, K. Luberda, N. Siergiejenko, O. Valtonen - D. Bryniarski, J. Worwa, S. Hrebeniuk, A. Słowakiewicz.

Cracovia: I. Chyrsa - D. Tynka, S. Gorczyca II, S. Brynkus, R. Arrak, F. Kapica - M. Jaracz, M. Kokoszewski, K. Jastrabau, N. Szatiłow, H. Sapehin - D. Kapa, K. Mętel, H. Bryzgałow, I. Lebiedzeu, C. Petrażycki - O. Adamczyk, M. Kuzak, M. Malinowski II, J. Janeczek.