MHL: Wyprawa na południe i … północ kraju

  18.01.2023
  MHL: Wyprawa na południe i … północ kraju

  Pracowity tydzień czeka drugą drużynę Pasów występującą w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi. Już dziś podopieczni trenera Dominika Salamona zmierzą się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ, a w weekend udadzą się do Łodzi i Torunia.

  W ostatnich dwóch spotkaniach rozegranych na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie, nasi hokeiści wywalczyli tylko jeden punkt. Najpierw musieli uznać wyższość katowickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego (2:7), a następnie po zaciętym meczu ulegli 5:6 UKS-owi Zagłębie Sosnowiec.

  Dziś drużyna uda się do Nowego Targu, gdzie o godz. 17. Skrzyżuje kije z – zajmującym ósmą pozycję – miejscowym MMKS Podhale. Będzie to zaległe spotkanie, rozegrane w ramach 20. kolejki. Z kolei w zbliżający się weekend MKS Cracovia zmierzy się z ostatnim w tabeli ŁKH Łódź (sobota, godz. 17:15), natomiast dzień później o godz. 12. powalczy z SMS-em Toruń. Ekipa z grodu Kopernika zajmuje obecnie 10. miejsce i do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off traci dziewięć punktów.

  Ekipa trenera Salamona, mimo straty punktów w ostatnich meczach, całkiem nieźle radzi sobie w obecnym sezonie. Po 21 rozegranych meczach ma na koncie 38 punktów i zajmuje piątą pozycję w tabeli. Przypomnijmy, że osiem najlepszych ekip wywalczy awans do fazy play-off, której zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Młodzieżowej Hokej Ligi sezonu 2022/23.

  Wyniki i tabela dostępne są TUTAJ

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ