1.Liga/MHL: Porażka z drugim zespołem JKH GKS Jastrzębie

15.09.2024

W premierowym domowym spotkaniu zespołowi występującemu w 1.Lidze/MHL niestety nie udało się  zwyciężyć. Po zaciętym spotkaniu Pasy uległy JKH GKS II Jastrzębie 1:4.

Spotkanie stało na wyrównanym poziomie, a kibice długo musieli czekać na pierwsze trafienia. Wynik zaraz po wznowieniu gry w drugiej tercji otworzyli przyjezdni za sprawą Dominika Kolata, który pokonał broniącego dostępu do bramki Oskara Polaka. Pasy odpowiedziały kwadrans później. Po podaniach Karola Sterbenza i Antoniego Dziurdzi na listę strzelców wpisał się Kapcer Malasiński.

Do końca spotkania jednak skutecznością popisywali się już jastrzębianie. W 39.minucie do siatki trafił Mikołaj Osiadły, z początkiem trzeciej tercji przewagę wykorzystał Kolat. Ostatecznie wynik w 50.minucie ustalił Jakub Czyż, który celnym uderzeniem po raz czwarty zmusił Polaka do kapitulacji.

W niedzielę Pasy czeka drugie weekendowe spotkanie. Podopieczni Dominika Salamona przy Siedleckiego skrzyżują kije z wicemistrzem ubiegłorocznych rozgrywek, Polonią Bytom. Początek meczu o godzinie 12.

KS Cracovia – JKH GKS II Jastrzębie 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

0:1 Dominik Kalat – Jakub Onak – Mikołaj Osiadły (20:08)
    1:1 Kacper Malasiński – Antoni Dziurdzia – karol Sterbenz (35:06)
    1:2 Mikołaj Osiadły – Jakub Onak (38:54)
    1:3 Dominik Kalat – Mikołaj Osiadły (40:31) 5/4
    1:4 Jakub Czyż – Karol Tymcio (49:02)

Cracovia: Oskar Polak (87.88 %) (Bartosz Polański) - Dawid Tynka, Michał Jaracz (2), Antoni Dziurdzia, Kacper Malasiński, Łukasz Długopolski (2) - Karol Sarniak, Kamil Mętel, Jakub Ślusarek, Mateusz Malinowski (2), Jakub Janeczek - Marcin Pudzisz (2), Daniil Kavalenka (4), Mykyta Serhiienko, Nikita Shatilov (2), Igor Hajda - Karol Sterbenz, Danilo Mazurov, Mykyta Mazurov, Adam Nuckowski

JKH GKS II: Kacper Michalski (97.37 %) (Jakub Futryk) - Patrik Lenkovskij, Jakub Onak, Dominik Kolat, Mikołaj Osiadły, Dawid Wawrzkiewicz - Jan Piotrowski (2), Daniil Iliukhin (2), Filip Wojciechowski, Karolis Stankevicius, Paweł Chodubski, Artsiom Kameneu - Karol Tymcio, Igor Antolak, Czesław Pasoń, Jakub Czyż