Rudolf Roháček: Czekają nas ciężkie mecze, ale takie właśnie są play-offy

16.02.2019
    - Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ale najważniejsze że udało nam się zwyciężyć. Dziękuję drużynie za walkę. Seria dopiero się rozpoczęła, ale nie wiadomo kiedy się zakończy - powiedział opiekun Pasów Rudolf Roháček na konferencji prasowej po wygranym 2:1 pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym z JKH GKS Jastrzębie.

Rudolf Roháček, trener Cracovii: Potwierdziło się to o czym mówiono od dawna, że będą to bardzo ciężkie mecze, wszak taki właśnie jest play-off. Było to twarde spotkanie, w którym nie zabrakło prowokacji, ale to też jest element hokeja. Spodziewaliśmy się takiego meczu, ale ważne jest to, że w drugiej tercji potrafiliśmy odwrócić losy tego pojedynku. Szanse na gole miały obie ekipy, ale u nas z dobrej strony pokazał się Miroslav Kopřiva, który puścił tylko jednego gola i zaprezentował się z dobrej strony. Najważniejsze, że udało nam się utrzymać prowadzenie do końca i zwyciężyć za co bardzo dziękuję mojej drużynie. Prowadzimy 1:0, ale seria dopiero się rozpoczęła i tak naprawdę nie wiadomo kiedy się zakończy.

Robert Kalaber, trener JKH: Dziś było dużo walki, ale takie są właśnie play-offy. Trzeszczały bandy, a zawodnicy dużo grali w rogach lodowiska. Sądzę, że kluczowym momentem meczu była sytuacja z końcówki pierwszej tercji. Nie trafiliśmy do pustej bramki, a gdyby nam się to udało, spotkanie mogło potoczyć się na naszą korzyść. Druga tercja należała już zdecydowanie do rywali, którzy pokazali nam jak się gra w sytuacji czterech na czterech, podczas której dwukrotnie pokonali naszego bramkarza. W ostatniej odsłonie staraliśmy się odrobić niewielką stratę, było kilka okazji w tym sytuacja sam na sam, ale niestety nie udało się. Moi zawodnicy dali dziś z siebie wszystko, postaramy się poprawić naszą grę i w następnym meczu doprowadzić do wyrównania w serii.