Jiří Gula zostaje w Comarch Cracovii

  27.07.2020
  Jiří Gula zostaje w Comarch Cracovii

  Najlepiej punktujący defensor Pasów w poprzednim sezonie 30-letni Czech Jiří Gula parafował dziś nową umowę z najstarszym klubem sportowym w Polsce. Zawodnik będzie reprezentował barwy 12-krotnych mistrzów Polski w nadchodzącym sezonie.

  Jiří Gula zadebiutował w Comarch Cracovii podczas ubiegłorocznego turnieju o Puchar Tatrzański w słowackim Popradzie i z miejsca dał się poznać jako niezwykle wszechstronny zawodnik z doskonałym przeglądem pola i mocnym strzałem spod niebieskiej. Rosły defensor ogółem w sezonie 2019/20 rozegrał 51 spotkań w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi, w których strzelił 13 goli oraz zaliczył 16 asyst. Doskonała skuteczność pozwoliła mu zostać najlepiej punktującym obrońcą w wewnątrzklubowej klasyfikacji oraz ex equo z Henrichem Jabornikiem z JKH GKS Jastrzębie zdobyć tytuł najskuteczniejszego defensora ligi!

  Przypomnijmy, że 30-letni Czech urodził się 7 sierpnia 1989 roku w miejscowości Most i cechuje się doskonałymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 190 cm, waży ponad 100 kg. Rozegrał blisko 400 spotkań w czeskiej ekstraklasie, a w sezonie 2014/15 w barwach HC Litwinow wywalczył tytuł najlepszej drużyny swojego kraju! W karierze reprezentował również barwy klubów ze Słowacji i Wielkiej Brytanii, a  od sezonu 2019/20 Czech jest zawodnikiem 12-krotnych Mistrzów Polski.

  - Bardzo dobrze czułem się w Klubie, dlatego pozostanie tutaj było dla mnie priorytetem. Pragnę przeprosić wszystkich Kibiców za to, że w poprzednim sezonie nie zdobyliśmy medalu i mam nadzieję, że teraz to się uda – powiedział zawodnik po parafowaniu umowy, która będzie obowiązywać przez następny sezon.

  Jiří, cieszymy się, że nadal będziesz reprezentował barwy naszego Klubu i życzymy udanego sezonu!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ