Jacek Szopiński asystentem trenera

  09.05.2024
  Jacek Szopiński asystentem trenera

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Jacek Szopiński - olimpijczyk i wielokrotny reprezentant Polski, a obecnie uznany szkoleniowiec, specjalizujący się w pracy z młodzieżą – objął funkcję asystenta trenera Marka Ziętary!

  Jacek Szopiński urodził się 5 stycznia 1964 roku w Nowym Targu i to w miejscowym Podhalu rozpoczynał karierę zawodniczą. Oprócz macierzystej drużyny reprezentował również francuskie HC Morzine Avoriaz oraz GKS Katowice. Czterokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, do którego dorzucił cztery wicemistrzostwa oraz aż pięć brązowych medali. Łącznie na polskich taflach rozegrał 619 meczów i strzelił 230 goli. Był również wielokrotnym reprezentantem Polski, z którą wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Calgary w 1988 roku oraz ośmiokrotnie brał udział w turniejach o mistrzostwo świata.

  Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę trenerską. W 2000 roku prowadził hokejową młodzież w Nowym Targu i wywalczył mistrzostwo Polski w każdej kategorii juniorskiej. Osiem lat później pełnił funkcję asystenta selekcjonera Kadry do lat 18, a w latach 2010-12 był pierwszym szkoleniowcem nowotarskich „Szarotek”. W tym czasie zasiadał również w Komisji Młodzieżowej Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz był koordynatorem szkolenia w nowotarskim hokejowym liceum.

  Następnie prowadził takie kluby jak Orlik Opole, Naprzód Janów i MMKS Podhale Nowy Targ oraz był asystentem selekcjonera w seniorskiej kadrze naszego kraju. Od 2020 roku pełnił natomiast funkcję dyrektora sportowego w nowotarskim MMKS.

  - Cieszę się z możliwości podjęcia pracy w Cracovii. Bardzo spodobał mi się nowy projekt, w którym spory nacisk położono na pracę i rozwijanie miejscowej młodzieży oraz grę polskimi zawodnikami, co w dalszej perspektywie mocno przysłuży się całej dyscyplinie w naszym kraju. Wpływ na decyzję miała również osoba trenera Ziętary, z którym świetnie się znamy i wielokrotnie razem współpracowaliśmy – powiedział nowy asystent tuż po złożeniu podpisu.

  Panie Trenerze, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ