Uroczyste poświęcenie lodowiska!

  • Galeria
06.01.2007
Uroczyste poświęcenie lodowiska!
W piątek hokeiści Comarch Cracovii mogli wreszcie powrócić na lodowisko przy ulicy Siedleckiego. Z tej okazji mecz z TKH Toruń poprzedziła część uroczysta: przemówienia, poświęcenie lodowiska i minuta ciszy. Atrakcje towarzyszyły również w trakcie pojedynku.<Br><Br>
Kibice zgromadzeni w liczbie około trzech tysięcy, już na samym początku uroczystości mogli zapoznać się ze wszystkimi hokejowymi grupami młodzieżowymi (łącznie trzy). Na tafli nie zabrakło również hokeistek, które krążąc wokół tafli, trzymały w rękach flagi w barwy Cracovii.

Po kilku minutach, na specjalnie wyłożonym na lodzie czerwonym dywanie pojawił się Zarząd MKS Cracovia SSA, jak i zaproszeni goście. Swoje przemówienia wygłosili: prof. Janusz Filipiak oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UMK Krystyna Kollbek-Myszka. Następnie kapelan klubowy, ksiądz Henryk Surma poświęcił wyremontowane lodowisko, a tuż przed samym spotkaniem wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych w ostatnich dniach wybitnych byłych hokeistów Cracovii: Maksymiliana Więcka i Józefa Ciastonia oraz tragicznie zmarłego przed Treningiem Noworocznym kibica Cracovii.

Pierwszy bulik nie oznaczał końca emocji - na tafli swoje występy prezentowali młodzi łyżwiarze i łyżwiarki figurowe. Przypomnijmy, że Comarch Cracovia pokonał TKH Toruń 5:2.

DG

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ