Słowacy lepsi w pierwszym przedsezonowym sparingu

• Wywiady
04.08.2015
Serię meczów sparingowych hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli od porażki 1:8 z trzecią drużyną ubiegłego sezonu w słowackiej ekstralidze.

Jak zgodnie powtarzają niemal wszyscy obserwatorzy, w tym słowaccy dziennikarze, wynik spotkania z trzecią drużyną tamtejszej Tipsport Extraligi, nie oddaje jego przebiegu. Na tle uczestnika Ligi Mistrzów, szczególnie w pierwszej tercji trenujący zaledwie od tygodnia hokeiści "Pasów" prezentowali się bardzo dobrze. Efekty takiej gry przyszły w 15. minucie, gdy po wyjściu z kontrą krążek w siatce umieścił Damian Słaboń.

Swoje szanse mieliśmy także w drugiej tercji, ale i sporo nagimnastykować się musiał Rafał Radziszewski. Ostatecznie po kanonadzie rywali "Radzik" skapitulował dopiero w 30. minucie. Nadal rozpoczynająca przygotowania drużyna Comarch Cracovii nie wytrzymała naporu i do końca trzeciej tercji straciła jeszcze dwie bramki.

Trzecia część była już tylko potwierdzeniem klasy drużyny z kraju naszego południowego sąsiada. Spotkanie zakończyło się serią rzutów karnych, w których minimalnie lepsza (2:1) była także Nitra.

Kolejny sparing podopieczni trenera Rudolfa Rohačka rozegrają w czwartek. O 18 na lodowisku w Oświęcimiu "Pasy" zagrają z tamtejszą Unią.

HK Nitra - Comarch Cracovia 8:1 (0:1, 3:0, 5:0)

(0:1) 15:33 Damian Słaboń (Damian Kapica - Maciej Kruczek)

(1:1) 29:40 Marek Slovak (Peter Ordzovensky - Samir Saliji)

(2:1) 31:10 Lukas Novak (Radoslav Macik)

(3:1) 33:15 Edmund Piaćka (Michal Novak)

(4:1) 42:24 Samuel Buček (Juraj Štefanka)

(5:1) 47:39 Juraj Stefanka (Miroslav Pupek - Samuel Buček)

(6:1) 49:55 Branislav Mezej (Petr Stoukal)