Rudolf Roháček: Musimy popracować nad skutecznością

  • Wywiady
14.09.2020
Rudolf Roháček: Musimy popracować nad skutecznością

- Największy problem widzę w braku skuteczności, nad którą musimy popracować. Dokonamy analizy tego meczu na wideo i porozmawiamy z drużyną, a już teraz zapraszam wszystkich Kibiców na piątkowy mecz z Energą Toruń. Wasz doping będzie nam niezwykle potrzebny - powiedział trener Pasów Rudolf Roháček po przegranym 2:3 po najazdach spotkaniu 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi z Ciarsko STS Sanok. 

Panie Trenerze, za nami drugi mecz w tym sezonie, walczyliśmy ale nie udało się wywalczyć kompletu punktów. Jak Pan skomentuje to spotkanie?

To był dobry mecz zwłaszcza w pierwszej tercji, po której prowadziliśmy dwoma golami. W drugiej odsłonie mieliśmy cztery - pięć stuprocentowych sytuacji, ale bardzo dobrze w bramce sanoczan spisywał się Patrik Spěšny. W ostatnich dwudziestu minutach z kolei popełniliśmy proste błędy i łapaliśmy niepotrzebne wykluczenia. Rywale to wykorzystali i zdobyli gola z rzutu karnego, a następnie zdołali doprowadzić do wyrównania. Później mieliśmy szansę na przechylenie losów tego spotkania na swoją korzyść, ale ostatecznie skończyło się na dogrywce i kolejnych przegranych najazdach.

Co zatem musimy poprawić, by móc rozstrzygać te mecze na swoją korzyść?

Największy problem widzę wciąż w braku skuteczności. Mieliśmy naprawdę mnóstwo sytuacji, a nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Nie możemy grać w ten sposób, że zwycięstwo i trzy punkty wymykają nam się z rąk. Dzisiaj nie mogę być zadowolony z tego punktu.

Za nami dwa mecze w trzy dni. Czy drużyna wytrzymała kondycyjnie trudy tych spotkań?

Myślę, że tak, choć muszę jeszcze dokonać analizy tego meczu na wideo. Graliśmy na trzy, a czasem nawet dwie piątki, ale dotrzymywaliśmy kroku rywalom. Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale nie w aspekcie kondycji, a poprawy skuteczności. Do następnego meczu mamy jeszcze trochę czasu,  musimy porozmawiać z drużyną i przeanalizować dotychczasową grę.

Jak więc będą wyglądać te najbliższe dni?

W poniedziałek zawodnicy otrzymają wolne na odpoczynek i regenerację, a we wtorek i czwartek czekają nas po dwa treningi. Czwartek poświęcimy już na bezpośrednie przygotowanie do meczu, no a w piątek czeka nas już pierwsze w sezonie starcie na naszym lodowisku z Energą Toruń. Już teraz zapraszam wszystkich Kibiców na to spotkanie, ponieważ doping będzie nam niezwykle potrzebny.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ