Rudolf Roháček: Chcemy zdobywać jak najwięcej punktów

• Wywiady
20.09.2020

- To był ciężki mecz, ale najważniejsze są punkty. Przez dwie tercje spisywaliśmy się znakomicie, ale w trzeciej zespół za bardzo cofnął się do tyłu. Będziemy nad tym pracować - skomentował, wygrane 5:2 spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, trener Pasów Rudolf Roháček.

Panie Trenerze, mamy pierwsze zwycięstwo w sezonie. Jak pan oceni to udane dla nas spotkanie?

To był bardzo ciężki mecz, a wiadomo, że chcemy zdobywać tych punktów jak najwięcej. Przez pierwsze dwie tercje graliśmy naprawdę dobrze o czym świadczy prowadzenie 3:2. Z dobrej strony spisał się Aleš Ježek, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Widać, że bardzo dobrze czuje się na pozycji napastnika.

W trzeciej tercji Sosnowiec jednak mocno zaatakował…

Sądzę, że za bardzo się cofnęliśmy i broniliśmy tyłów. Graliśmy jednak solidnie zarówno w obronie, jak i tercji neutralnej. Będziemy nad tym pracować. Rywale dążyli do zmiany wyniku, ale nie pozwoliliśmy im już strzelić gola. Na pochwały zasługuje też Erik Němec, który wywiązał się ze swej roli znakomicie.

Czy drużyna wytrzymała to spotkanie kondycyjnie?

Cały czas podkreślam, że ten skład jest jeszcze zbyt wąski, ponieważ gramy na trzy, a czasem dwie piątki. Zespół poradził sobie jednak świetnie, ale trzeba prowadzić go z głową. Musi być czas na regenerację i odpoczynek.

W takim razie jak będzie wyglądał następny tydzień?

Przygotowania będą odbywać się standardowo tak jak do tej pory. W poniedziałek drużyna otrzyma wolne, a we wtorek i środę czekają nas po dwa treningi. Chcemy dobrze przygotować się do meczu piątkowego z Gdańskiem, a w dalszej perspektywie do pojedynku z Tychami, który czeka nas już w przyszłą niedzielę.