Podsumowanie 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

14.09.2020

Za nami druga seria spotkań w Polskiej Hokej Lidze, po których mogliśmy poznać już nieco bliżej dyspozycję poszczególnych ekip oraz przyjrzeć się zawodnikom i ich umiejętnościom. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania 2. kolejki:

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem było starcie urzędujących mistrza z wicemistrzem Polski, a więc GKS-u Tychy z Re-Plast Unią Oświęcim. Oba zespoły w swoich premierowych starciach sięgnęły po komplet punktów i w niedzielę zechciały kontynuować dobrą passę, a  przy korzystnym układzie innych gier, zadomowić się na pozycji lidera tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy już w 10. minucie za sprawą Jarosława Rzeszutki objęli prowadzenie, jednak na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej tercji goście z Oświęcimia doprowadzili do wyrównania. Złoci medaliści mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu odskoczyli rywalom na dwie bramki i mimo gola Elizera Sherbatova pod koniec meczu, utrzymali prowadzenie i dopisują do swego konta kolejne trzy „oczka”.

Kolejny raz świadkiem sporej niespodzianki byli kibice w Toruniu, gdzie miejscowa Energa nie dała szans nowotarskiemu Podhalu, rozbijając „Szarotki” aż 4:0 i na tę chwilę jest przysłowiowym „czarnym koniem” rozgrywek. Ciekawie było również w Sanoku, gdzie STS przegrywał już 0:2 z naszą drużyną i ostatecznie zwyciężył po rzutach karnych 3:2.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Sosnowcu, jednak w tym przypadku o zwycięstwie zadecydował złoty gol w dogrywce Patryka Krężołka z GKS Katowice. W ostatnim meczu skazywani na pożarcie młodzi zawodnicy Stoczniowca postawili się JKH GKS Jastrzębie, lecz mimo ambitnej postawy po raz drugi musieli obyć się smakiem i zjechać z lodu bez punktów.

W 2. kolejce padły 22 gole, co daje średnią nieco poniżej 4,5 bramki na mecz. Liderem punktacji kanadyjskiej oraz najbardziej skutecznym zawodnikiem ligi jest Fin Eetu Elo. Zawodnik Ciarko STS Sanok ma na koncie 4 punkty za 3 gole i 1 asystę. Trzy kluby – JKH, Tychy oraz Energa odniosły komplet zwycięstw i otwierają tabelę. Na przeciwległym biegunie są zawodnicy Stoczniowca Gdańsk, którzy na pierwsze punkty muszą poczekać co najmniej do 18 września, kiedy to zaplanowano kolejną kolejkę zmagań.