Zwycięstwo w pierwszym sparingu!

02.08.2016
    Hokeiści Comarch Cracovii w Oświęcimiu pokonali miejscową Unię 2:1 (1:0,1:0,0:1) w pierwszym przygotowawczym sparingu przed zbliżającym się sezonem!

Pierwszy mecz testowy przyszło nam rozgrywać na wyjeździe, w nieodległym Oświęcimiu. Przeciwnikiem miejscowa Unia, która na lodzie trenuje od kilku dni. W zespole prowadzonym przez Rudolfa Rohacka kilku zawodników zaliczyło swój debiut w koszulce w pasy. W towarzystwie Patryka Wajdy trzecią obronę tworzył Michael Kolarz, a w tej samej formacji znalazło się także miejsce dla Richarda Jencika.

Początek spotkania przyniósł błyskawiczne prowadzenie Mistrzów Polski. Już po 63 sekundach czujny pod bramką okazał się Maciej Urbanowicz, który popisał się wyczuciem, zdobywając wielkiej urody bramkę z połowy tercji. Kolejne minuty należały do "Pasów", ale dobrze radziła sobie oświęcimska defensywa.

Gospodarze doszli do głosu pod koniec pierwszej tercji i niemal do końca drugiej dbali o to, by między słupkami nie nudził się Rafał Radziszewski. Jakby na przekór gola zdobyła jednak Cracovia. Po ładnej akcji najskuteczniejszych w ubiegłym sezonie, gola po podaniu Sinagla i Svitany zdobył Dziubiński.

W trzeciej odsłonie oświęcimianie dopięli swego - kontaktowego gola strzelił Martin Kasperik. Po nim zawodnicy Unii uwierzyli w swoje szanse w walce z mistrzem. Znów jednak górą był Radziszewski i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Cracovii.

UNIA Oświęcim - COMARCH CRACOVIA 1:2 (0:1,0:1,1:0)

1:03 Maciej Urbanowicz  5/5

39:12 Krystian Dziubiński (Petr Sinagl, Patrik Svitana) 5/5

45:52 - Martin Kasperik 5/5

Kary: 10:22 minut

Skład Unii: Fikrt (Łazarz) - Bezuska, Vosatko Danecek, Piotrowicz, Wojtarowicz - Kysela, Haloda, Haas, Kasperuk, Tabacek -Bułanowski, Deutsh, Malicki, Budzowski, Wanat - Gębczyk, Adamus, Szewczyk, Koczy

Skład Cracovii: Radziszewski (Kowalówka) - Maciejewski, Noworyta, Sinagl, Dziubiński, Svitana - Kruczek, Rompkowski, Słaboń, Kapica, Urbanowicz - Wajda, Kolarz, Drzewiecki, Kutsevich, Jencik - Dutka, Dąbkowski, Kisielewski, Wróbel, Domogała

(KD)

Trwa sprzedaż biletów na mecze Champions Hockey League w Tauron Arenie Kraków! Bilety dostępne [TUTAJ] oraz w POK-ach przy stadionie