Przegrana po walce

23.08.2019
    Hokeiści Pasów w pierwszym meczu Pucharu Tatrzańskiego nie sprostali węgierskiemu Miszkolcowi i ulegli rywalom 2:3. Gole dla Comarch Cracovii zdobywali Damian Kapica i Ondrej Mikula.

Pierwszy gol dla graczy z węgierskiego Miszkolca padł już na początku drugiej minuty. Kyle Beach po szarży krakowian wybił krążek spod własnej bramki, a ten niefortunnie odbił się od lodu i zaskoczył bramkarza Roberta Kowalówkę. Pięć minut później DVTK prowadziło już dwoma golami, a ponownie na listę strzelców wpisał się Beach. 29-letni Kanadyjczyk, który w swej karierze występował m.in. w lidze AHL z bliska umieścił krążek między słupkami naszej bramki

W drugiej odsłonie oglądaliśmy całkowicie odmienioną grę hokeistów Comarch Cracovii, a efektem tego były gole Damiana KapicyOndreja Mikuli. Słowak imponuje skutecznością i jak narazie w swoich dwóch meczach w barwach Pasów za każdym razem pokonywał bramkarza rywali. W spotkaniu nie brakowało także wielu ostrych starć, a pojedynki na pięści stoczyli m.in. Aleš Ježek i Łukasz Kamiński.

O wyniku przesądził golDavida Rodmana z 55. minuty, kiedy to słoweński napastnik wykorzystując liczebną przewagę objechał naszą bramkę i strzałem "od zakrystii" zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Już jutro o godz. 15:00 Pasy zmierzą się z HC Koszyce, które w pierwszym spotkaniu pokonały DVTK 4:2.

DVTK Jegesmedvék Miszkolc - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

1:0 - Beach (1:11)

2:0 - Beach - Lowei, Galanisz (7:50)

2:1 - Kapica - Vachovec, Jeźek (34:57)

2:2 - Mikula - Jeźek, Jachym (39:27, 5/4)

3:2 - Rodman - Rito, Tousignant (55:00, 5/4)

Minuty karne: 20 - 22 (w tym 10 minut kary za niesportowe zachowanie)

Sędziowali: Ondrej Kalina, Juraj Tornay (główni) - Martin Stassak, Tomas Knizka (liniowi)