Comarch Cracovia - HC GKS Katowice (dwugłos trenerski)

• Wywiady
16.11.2013
- Trzecia tercja to był radosny hokej - zgodnie mówili po piątkowym spotkaniu trenerzy Mariusz Kieca oraz Rudolf Rohaček.

Mariusz Kieca (trener HC GKS-u Katowice): Szkoda tego spotkania, bo do drugiej tercji wynik był sprawą otwartą. Gdy w trzeciej odsłonie straciliśmy piątą bramkę, to właściwie było już po meczu. W końcówce zrobił nam się taki trochę radosny hokej, w którym skuteczniejsi byli gospodarze. Chciałbym aby to spotkanie było nauką dla moich młodszych zawodników, którzy po II tercji myśleli, że mogą z Cracovią zagrać wielki hokej.

Rudolf Rohaček (trener Comarch Cracovii): Gdy Katowice zdobyły drugiego gola i było już tylko 3:2 dla nas to faktycznie było ciężko. W ogóle druga tercja w wykonaniu gości była naprawdę dobra, grali ostrym pressingiem z którym mieliśmy problemy. Na szczęście w trzeciej odsłonie udało nam się wszystko poukładać, chociaż faktycznie to był raczej radosny hokej niż zdyscyplinowana taktyka. Gdyby w naszym składzie było więcej doświadczonych graczy, wynik byłby jeszcze wyższy.