Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank (dwugłos trenerski)

28.11.2012
    We wtorkowy wieczór Comarch Cracovia przegrała minimalnie z Ciarko PBS Bank Sanok 2:3. Oto, co po tym meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn:

Marcin Ćwikła (II trener Ciarko PBS Bank Sanok): - Chciałbym podziękować drużynie za walkę. Mieliśmy w nogach trzy ciężkie mecze w Stavanger i to było widać w trzeciej tercji spotkania z Cracovią. Mimo to wygraliśmy. Nie mam żadnych pretensji do Wojtka Wolskiego za sytuację z końcówki meczu (Wolski, wstawiając się za Przemysława Odrobnego, zaatakował Patrika Valčaka, rzucił także na lód rękawice, za co otrzymał karę 2+10 - przyp.), takie rzeczy zdarzają się. Prawdopodobnie Wolski nie wiedział, że w Polsce rzucanie rękawic na lód jest zabronione.

Rudolf Rohaček (Comarch Cracovia): - Uważam, że o wyniku meczu zadecydowały dwie pierwsze tercje, w których podeszliśmy do przeciwnika ze zbyt dużym respektem. Owszem, graliśmy w nich w przewagach, ale piątki, które wtedy grały nie stwarzały sytuacji. To jest jednak nasz problem, nie tylko w meczu z Sanokiem. Jeżeli nie zmienimy stylu rozgrywania przewagi, będzie nam ciężko wygrywać mecze. W trzeciej tercji byliśmy lepsi, padły bramki, ale już nie daliśmy rady wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Do kolejnych meczów, nie tylko z Sanokiem, trzeba podchodzić bez respektu i to już od pierwszej zmiany.Wiadomo, Sanok jest bardzo dobrą drużyną. Co więcej, gdy jeździliśmy na Puchar Kontynentalny, to po tych turniejach notowaliśmy nasze najlepsze okresy w Ekstralidze.