Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim (dwugłos trenerski)

09.01.2013
    We wtorek Comarch Cracovia wygrała z Aksam Unią Oświęcim 5:4, choć kibice drżeli o wynik do końcowej syreny. Oto, co po meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn:

Waldemar Klisiak (drugi trener Aksam Unii Oświęcim): - Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w  uczestniczeniu w konferencjach pomeczowych, ale tu, w Krakowie, bywam na nich dość często, a więc spróbuję podsumować dzisiejszy mecz. Mimo niezłej pierwszej tercji w naszym wykonaniu, nie udało nam się zachować czystego konta. Muszę przyznać, że drugą tercję kompletnie przespaliśmy. Drużyna popełniła wiele błędów, czasem drobnych, ale na wagę straconych bramek. W trzeciej tercji walczyliśmy do końca, niestety nie udało się doprowadzić do remisu.

Rudolf Rohaček (trener Comarch Cracovii): - Jeżeli chodzi o grę Cracovii, u nas rozgrywka kształtowała się zupełnie odwrotnie  - dwie tercje rozegraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Trzeba jednak przyznać, że to druga była tą najlepszą. Znaleźliśmy się wtedy w dość komfortowej sytuacji, jeśli mówić o wyniku. W trzeciej tercji, natomiast, nieco dramatyzowaliśmy, aby kibice na trybunach się nie nudzili (śmiech). A tak na poważnie -  łatwo straciliśmy bramki, zawodnicy nie grali tego, co mieli. To była zła tercja, najgorsza podczas tego spotkania. Mimo wszystko, cieszy mnie fakt, że udało się nam dowieźć wynik do końca.