Erik Němec zostaje w Pasach!
28-letni czeski napastnik Erik Němec zdecydował się na kontynuowanie kariery w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce i złożył podpis pod nowym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca przyszłych rozgrywek. Będzie to jego trzeci sezon w ekipie 12-krotnych mistrzów Polski.
Przypomnijmy, że Erik Němec to 28-letni czeski napastnik, który przygodę z hokejem rozpoczynał w młodzieżowych drużynach HC Vitkovice. W przeszłości był reprezentantem swojego kraju w kategoriach juniorskich, a w czeskiej ekstralidze rozegrał aż 192 spotkania, w których zdobył 21 goli i 22 kluczowe podania. W karierze ma także występy w lidze EBEL oraz niższych ligach swojego kraju.
Do Pasów trafił przed rozpoczęciem sezonu 2020/21, zdobywając w tym czasie wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Polski i Puchar Kontynentalny. W minionych rozgrywkach reprezentował Klub w 46 spotkaniach Polskiej Hokej Ligi, a jego dorobek to 35 punktów (13G + 22A), do których dorzucił po jednym trafieniu i asyście w turnieju finałowym o Puchar Polski w Bytomiu. Czech był kluczową postacią w drużynie i walnie przyczynił się do zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym, a trener Rudolf Roháček często ustawiał go w pierwszym ataku oraz formacjach specjalnych, odpowiedzialnych m.in. za rozgrywanie przewag.
Zawodnik zdecydował się na kontynuowanie kariery w Comarch Cracovii i złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2022/23/
Erik, cieszymy się, że zostajesz z nami i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w Pasach!