Zapowiedź Campu CANPACK 2022

  21.04.2022
  Zapowiedź Campu CANPACK 2022

  W dniach od 25 do 29 kwietnia na Lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego w Krakowie odbędzie się obóz szkoleniowy dla zawodników naszej Akademii, który oficjalnie zakończy sezon 2021/22. W campie oprócz klubowych trenerów, wezmą również udział doświadczeni szkoleniowcy zza południowej granicy.

  Zawodnicy Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK przez następny tydzień będą trenować pod okiem szkoleniowców ze Słowacji, którzy są specjalistami w dziedzinie szkolenia dzieci i młodzieży. Zajęcia będą miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, podczas których doskonalone będą wszystkie elementy gry z użyciem najnowocześniejszych technik treningowych, uwzględniających aktualne światowe trendy.

  - Praktyczna część obozu skupi się na doskonaleniu jazdy na łyżwach, pracy indywidualnej oraz treningu kombinacyjnym, poświęconym grze zarówno defensywnej, jak i ofensywnej. W zajęciach wezmą udział wszystkie grupy, począwszy od minihokeja aż do młodzika – wyjaśnia koordynator Akademii Anton Tomko.

  Podczas campu odbędzie się również seminarium dla trenerów, podczas którego zapoznają się z metodologią treningu dzieci i młodzieży, a także pracy przedsezonowej i przygotowaniu młodych zawodników do sezonu. Nie zabraknie także informacji dotyczących sportowego trybu życia, zasad zdrowego odżywiania oraz metod wychowawczych i psychologii sportu dziecięcego.

  - Chcąc podnosić poziom szkolenia, musimy stale się rozwijać i czerpać wiedzę od najlepszych. W związku z tym nasi trenerzy przejdą szereg warsztatów, podczas których poruszane będą zagadnienia takie jak choćby przygotowanie planu treningowego czy też praca nad siłą i kondycją, a także niuanse taktyczne czy regeneracja tlenowa. To wszystko we współczesnym hokeju ma ogromne znaczenie i z pewnością przełoży się na jeszcze lepszy rozwój naszych juniorów – opowiada Tomko.

  Camp poprowadzi doświadczony słowacki trener Peter Křemen – w przeszłości szkoleniowiec m.in. GKS Tychy i HK Spisska Nowa Wieś, który obecnie pracuje z młodzieżą w swoim kraju. Pomagać mu będą: Robert Čop, były szkoleniowiec KTH Krynica, a obecnie trener młodzieży w Slavii Preszów, Vladimir Jursa (również pracujący z młodzieżą w klubie z Preszowa) oraz Peter Zachar, który jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu słynnego Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, a w przeszłości szkolił młodzież w Sanoku.

  Camp potrwa do piątku 29 kwietnia, a na zakończenie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w postaci profesjonalnego sprzętu sportowego, ufundowanych przez Firmę CANPACK, dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych.

  Dziękujemy mecenasowi naszej Akademii Firmie CANPACK za możliwość organizacji Campu oraz wspieranie hokeja młodzieżowego w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce!

  Sponsor Campu:

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ