Zapowiedź 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  26.09.2020
  Zapowiedź 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  Przed nami 6. kolejka Polskiej Hokej Ligi, w której dojdzie do dwóch ligowych klasyków: GKS Tychy zmierzy się z Comarch Cracovią, a Re-Plast Unia Oświęcim podejmie na własnym lodowisku Tauron Podhale Nowy Targ. Emocji nie zabraknie również w pozostałych ligowych spotkaniach.

  GKS Tychy to złoty medalista mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu, który zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 12 punktów po pięciu rozegranych meczach. Krakowianie po efektownej wygranej 5:0 ze Stoczniowcem Gdańsk przesunęli się na piąte miejsce w klasyfikacji i zechcą odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo. Warto wspomnieć, że oba zespoły zmierzyły się już ze sobą podczas letnich przygotowań w meczu towarzyskim i wówczas gracze z "piwnego miasta" pokonali na Stadionie Zimowym w Tychach Cracovię 4:3. Trener gospodarzy Krzysztof Majkowski z pewnością nie miałby nic przeciwko powtórzeniu takiego rezultatu, jednak wszyscy doskonale wiedzą, że rozgrywki ligowe to zupełnie inna bajka.

  W drugim najbardziej emocjonującym meczu tej kolejki oświęcimska Unia podejmie w Hali MOSiR przy ul. Chemików 4 Tauron Podhale Nowy Targ. Nieco starsi kibice hokeja zapewne mają jeszcze w pamięci zacięte pojedynki między tymi drużynami, które w latach 90-tych decydowały o tytułach mistrzowskich. Warto także podkreślić, że obie drużyny łącznie sięgnęły aż po 27 krajowych tytułów z czego 19 przypadło nowotarskiemu Podhalu. Fani zarówno Unii, jak i nowotarskich „Szarotek” z pewnością będą liczyć na nawiązanie do wcześniejszych lat i emocjonujący pojedynek z dużą ilością goli i efektownych akcji. Faworytem tego starcia wydają się być jednak oświęcimianie, którzy w piątek stracili punkty z katowicką „GieKsą” i teraz będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością.

  W „Derbach Północy” Energa Toruń zmierzy się ze Stoczniowcem Gdańsk i wszystko na to wskazuje, że gospodarze zachowają status jedynej niepokonanej drużyny w lidze. O pierwsze zwycięstwo za trzy punkty powalczą ze sobą ekipy Ciarko STS Sanok i Zagłębia Sosnowiec, a jKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze GKS Katowice. Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi portal polskihokej.tv.

  Plan 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21:

  GKH Stoczniowiec Gdańsk – KH Energa Toruń, godz. 17:00

  GKS Tychy – Comarch Cracovia, godz. 17:00

  Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ, godz. 17:00

  JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice, godz. 17:00

  Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ