Zapowiedź 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  14.01.2021
  Zapowiedź 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  Przed nami inauguracja czwartej rundy zmagań na polskich taflach. W 28. kolejce na pierwszy plan wysuwają się Derby Małopolski, w których zmierzą się Comarch Cracovia i Tauron Podhale Nowy Targ. Ciekawie powinno być również w Toruniu, gdzie miejscowa KH Energa powalczy z GKS Katowice o trzecią pozycję w tabeli.

  12-krotni mistrzowie Polski oraz nowotarskie „Szarotki” to bezpośredni rywale, których dzieli zaledwie punkt. Warto jednak podkreślić, że Tauron Podhale rozegrało o jedno spotkanie mniej od rywali, a w przypadku ewentualnego zwycięstwa może umocnić się na szóstej pozycji. Krakowianie po weekendowych porażkach z JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice (1:2 d. oraz 2:5) zechcą odnieść pierwszą tegoroczną wygraną na własnym lodowisku, które już za miesiąc 18 lutego obchodzić będzie 60-lecie istnienia.

  Drugi ciekawy pojedynek w tej kolejce czeka nas w Toruniu, gdzie rozpędzona KH Energa zechce kontynuować dobrą passę i pokonać kolejnego faworyta czyli katowicką „GieKsę”. Obie drużyny słyną z dobrej gry defensywnej i murowaniu dostępu do własnej bramki, więc nie jest wykluczone, iż o wyniku tego starcia zadecyduje złoty gol, a stawką będzie trzecie miejsce w tabeli.

  Pozostałe spotkania mają swoich faworytów, jednak jak pokazują ostatnie wyniki, zespoły z dolnych rejonów w tabeli nie muszą być skazywane na pożarcie, co w zeszłej kolejce udowodniło choćby Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni trenera Grzegorza Klicha pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 3:2, a teraz we własnym obiekcie podejmą lidera JKH GKS Jastrzębie. Na kolejną niespodziankę liczą też kibice Ciarko STS Sanok, które uda się do Tychów na spotkanie z mistrzem Polski. Przypomnijmy, że w poprzednim starciu tych drużyn na sanockiej Arenie, gospodarze pokonali wyżej notowanych rywali 3:1.

  Gdański Stoczniowiec zechce z kolei powalczyć o korzystny rezultat z pogrążoną w kryzysie Unią. Należy przypomnieć, że drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Lehmanna na początku poprzedniej rundy pokonała biało-niebieskich 4:2 we własnej hali, sprawiając tym samym największą sensację obecnego sezonu.

  Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia, związane z pandemią COVID-19 spotkania będą niedostępne dla publiczności. Zachęcamy w związku z tym do oglądaniu transmisji w portalu polskihokej.tv, gdzie każdy zakupiony dostęp to realne wsparcie dla klubów.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ