Wychowanek Michał Jaracz włączony do kadry pierwszej drużyny

  31.08.2020
  Wychowanek Michał Jaracz włączony do kadry pierwszej drużyny

  17-letni defensor Michał Jaracz oficjalnie został włączony do pierwszego zespołu i będzie reprezentował Pasy w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. To trzeci wychowanek Akademii Hokejowej Cracovii w seniorskiej drużynie 12-krotnych mistrzów Polski!

  Michał Jaracz urodził się 11 grudnia 2012 roku w podkrakowskiej Skawinie w rodzinie o hokejowych tradycjach. Pasję do hokeja zaszczepił mu tata Jarosław, który w przeszłości reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce i wywalczył z drużyną czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraklasy, a następnie trenował grupy dziecięce w Cracovii. Biało-czerwone barwy przywdziewali również jego dwaj bracia.

  Michał już od najmłodszych lat przejawiał smykałkę do najszybszej zespołowej dyscypliny na świecie i już jako czteroletnie dziecko rozpoczął naukę jazdy na łyżwach. Następnie jako zawodnik grup minihokeja Akademii Hokejowej Cracovii pod czujnym okiem taty doskonalił swoje hokejowe umiejętności. W trzeciej klasie szkoły podstawowej przeniósł się do Oświęcimia, by w 2014 roku ponownie powrócić do Cracovii.

  Warto podkreślić, że młody defensor ma już na koncie debiut w pierwszej drużynie Pasów  - miało to miejsce 20 grudnia 2018 roku w wygranym 6:0 meczu z Orlikiem Opole. 16-letni wówczas Jaracz został tym samym jednym z najmłodszych debiutantów w historii rozgrywek w Polsce! Ogółem zawodnik rozegrał trzy spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

  Teraz jednak ta liczba może zdecydowanie wzrosnąć, bowiem sztab trenerski postanowił włączyć go na stałe do kadry pierwszej drużyny!

  - To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie do jeszcze cięższej pracy. Cały czas chcę się rozwijać i być lepszym zawodnikiem, a nie ma lepszego sposobu niż rywalizacja z najlepszymi. Dziękuję trenerom, za zaufanie i zrobię wszystko, by ich nie zawieść! – powiedział zawodnik.

  Michał, gratulujemy i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ