W Sosnowcu bez punktów

07.10.2021

W rozpoczynającym drugą rundę zmagań meczu z Zagłębiem Sosnowiec musieliśmy uznać wyższość przeciwników, którzy zwyciężyli 3:2, a decydujące trafienie padło równo minutę przed końcem. Następne spotkanie wicemistrzowie Polski rozegrają dopiero 17 października, a naszym rywalem będzie tyski GKS.

PHL: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
    0:1 - Iwan Jacenko - Mateusz Bezwiński, Artiom Woroszyło (04:25),
    1:1 - Lukas Lundvald (16:53),
    1:2 - Erik Němec - Damian Kapica, Jiří Gula (29:20),
    2:2 - Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew (45:33),
    3:2 - Jarosław Rzeszutko - Martin Przygodzki, Damian Piotrowicz (59:00).

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Breske (główni) – Mateusz Bucki, Rafał Noworyta (liniowi)
    Minuty karne: 31 (w tym 5+20 za atak w okolice głowy i szyi dla Michaiła Syrojeżkina) – 12 (w tym 2 minuty kary technicznej).
    Strzały: 26-24 (13-11, 13-12, )
    Widzów: 500.

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin (27); Lundvald, Wasiljew (2), Nikiforow – Bychawski, Jaśkiewicz (2); Piotrowicz, Rzeszutko, Przygodzki – Khoperia, Mickiewicz; Dubinin, Kozłowski, Nahunko – Opiłka, Luszniak; Piotrowski, Sikora, Blanik.
    Trener: Grzegorz Klich

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica (2) – Dudaš  (4), Müller; Csamangó, Kamiński (2), Brynkus – Gosztyła, Kinnunen; Bezwiński (2), Jacenko, Woroszyło oraz Augustyniak, Dziurdzia i Jaracz.
    Trener: Rudolf Roháček