Urodziny Profesora Janusza Filipiaka

  03.08.2022
  Urodziny Profesora Janusza Filipiaka

  Dziś swoje 70. urodziny obchodzi Prezes MKS Cracovia SSA oraz Comarch S.A., Profesor Janusz Filipiak.

  Prof. Filipiak urodził się w 1952 roku w Bydgoszczy. Prezes Pasów jest profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych. W 1993 roku założył firmę Comarch, obecnie dostarczającą biznesowe rozwiązania IT na skalę globalną. Od 1997 roku jest profesorem zwyczajnym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1991-98 kierował również jej Katedrą Telekomunikacji.

  W 2004 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telekomunikacji i teleinformatyki. Osiem lat później został również uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej oraz za osiągnięcia w działalności charytatywnej i społecznej.

  Od 2003 roku prof. Filipiak jest sponsorem Pasów, a rok później został Prezesem MKS Cracovia SSA. Jest nim do dnia dzisiejszego. W tym czasie drużyna wywalczyła siedem tytułów mistrza Polski, po trzy Puchary i Superpuchary Polski, a także osiągnęła największy sukces w historii klubowego hokeja w kraju - Puchar Kontynentalny.

  Panie Profesorze, wszystkiego najlepszego!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ