Trening w kajakach czyli drugi tydzień przygotowań [FOTO]

  17.06.2021
  Trening w kajakach czyli drugi tydzień przygotowań [FOTO]

  Hokeiści Pasów od początku czerwca kontynuują letnie treningi, które mają na celu przygotowanie do wejścia na lód. W drugim tygodniu wicemistrzowie Polski przeprowadzili zajęcia w kajakach, które są już stałym elementem w repertuarze trenera Rudolfa Rohačka.

  Był to powrót do tego typu treningów po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Zawodnicy wicemistrzów Polski przed południem zameldowali się w Klubie Wodnym, zlokalizowanym w okolicach Mostu Zwierzynieckiego, gdzie po krótkim instruktażu popłynęli w kierunku Tyńca.

  Trening okazał się mocno wyczerpujący, jednak nasi hokeiści dali z siebie wszystko, a trener Rohaček nie krył zadowolenia z efektów zajęć:

  - To bardzo ważny punkt naszych przygotowań, który ma na celu wzmocnienie mięśni brzucha oraz poprawę koordynacji, co jest niezwykle ważne w kontekście całego sezonu.

  - Zajęcia przebiegają bez zakłóceń, a oprócz kajaków trenujemy również w siłowni i na obiektach klubowych. Plan aktualizowany jest na bieżąco, jednak póki co realizujemy wszystko zgodnie z założeniami – dodał szkoleniowiec.

  W najbliższym czasie - w zależności od warunków pogodowych -  sztab trenerski zaplanował kolejny już tradycyjny element jakim jest bieg po górkach w kamizelkach obciążających, ale nie zabraknie również treningu „na suchym lodzie” czy dalszej pracy w siłowni. Pod koniec czerwca zawodników czeka kilkudniowa przerwa, po której do zespołu dołączy bramkarz Dienis Pieriewozczikow.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ