Tomáš Franek zawodnikiem 12-krotnych Mistrzów Polski!

  27.06.2020
  Tomáš Franek zawodnikiem 12-krotnych Mistrzów Polski!

  Nowym nabytkiem Comarch Cracovii został czołowy strzelec Polskiej Hokej Ligi z poprzedniego sezonu Tomáš Franek. 26-letni Czech związał się z naszym Klubem jednosezonowym kontraktem.


  Tomáš Franek w minionych rozgrywkach reprezentował barwy Podhala Nowy Targ i dał się poznać jako niezwykle skuteczny napastnik, który oprócz instynktu strzeleckiego, potrafi doskonale obsłużyć partnerów z drużyny kluczowym podaniem, a także nie boi się twardej gry ciałem. O klasie zawodnika najlepiej świadczą jednak statystyki – W 48 spotkaniach zdobył 27 goli i zanotował 19 asyst!

  Nasz nowy nabytek urodził się 10 maja 1994 roku w miejscowości Nowy Borek, a jego pierwszym klubem był Ocelari Trzyniec, w barwach którego zaliczył trzy występy w rodzimej ekstraklasie. O wiele lepiej radził sobie jednak na zapleczu czeskiej ligi, zaliczając 109 meczów, w których zdobył 34 punkty (19G i 16A).

  Warto także wspomnieć, że Franek to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju oraz w sezonie 2011/12 uczestnik jednego z najbardziej prestiżowych turniejów międzynarodowych do lat 18 – Memoriału Ivana Hlinki, w którym zaliczył gola i asystę.

  - Hokej w Polsce stoi na dobrym poziomie, a Cracovia to dla mnie spory krok do przodu w karierze. Podczas meczów na lodowisku w Krakowie zauważyłem, że jest tu bardzo dobra atmosfera, a Kibice mocno wspierają swoich graczy – mówi zawodnik, który związał się z Klubem umową do końca przyszłego sezonu.

  - Nie skupiam się na indywidualnych osiągnięciach, ale oczywiście chciałbym pomóc w wywalczeniu tytułu Mistrza Polski. Najważniejsze jest dla mnie dobro i sukces całej drużyny – zakończył.

  Tomáš, witamy i życzymy mnóstwa goli oraz sukcesów w Pasach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ