THL: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia, niedziela, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  18.11.2023
  THL: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia, niedziela, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  Przed nami już 20. kolejka Tauron Hokej Ligi, w której udamy się do Sosnowca na mecz z miejscowym Zagłębiem. Nasi rywale zajmują obecnie ósmą czyli ostatnią pozycję w tabeli, premiowaną awansem do fazy play-off.

  Sztab trenerski Pasów może być zadowolony z ostatniej dyspozycji drużyny. 12-krotni mistrzowie Polski w środę zwyciężyli Marmę Ciarko STS Sanok 3:2, a dwa dni później takim samym stosunkiem, tyle że po dogrywce, pokonali KH Energę Toruń. Oba spotkania odbyły się na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie.

  Na zupełnie innym biegunie znajdują się podopieczni trenera Piotra Sarnika. Wprawdzie ekipa Zagłębia w środę urwała punkt tyszanom, jednak już w piątek na wyjeździe musiała uznać wyższość Re-Plast Unii Oświęcim, przegrywając 2:4. Z dorobkiem 15 punktów sosnowiczanie zajmują więc ósmą pozycję, jednak już po piętach zaczyna im deptać drużyna z Sanoka, która zwyciężyła Jastrzębie 1:0 i zniwelowała stratę do siedmiu „oczek”.

  Przypomnijmy jeszcze, że w dotychczasowych starciach Comarch Cracovia wpierw uległa rywalom w Sosnowcu 3:4, natomiast w rewanżu przy Siedleckiego 7 zwyciężyła 5:2. Niedzielne spotkanie poprowadzą sędziowie Michał Baca i Rafał Noworyta, a na liniach pomagać im będą Wiktor Zień oraz Artur Hyliński. Transmisję przeprowadzi portal polskihokej.tv, a relację tekstową udostępnimy w naszym oficjalnym serwisie.   

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ