THL: Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia, piątek, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  30.11.2023
  THL: Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia, piątek, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  Pierwszy dzień grudnia przyniesie nam derbową potyczkę z Re-Plast Unią Oświęcim. To spotkanie zostanie rozegrane w ramach 24. kolejki Tauron Hokej Ligi.

  Oświęcimianie w poprzedniej kolejce pauzowali, ale w swoim ostatnim spotkaniu musieli uznać wyższość GKS Tychy, przegrywając na wyjeździe 4:5. Ta porażka kosztowała ich utratę pozycji wicelidera na rzecz drużyny z piwnego miasta. Obecnie zdobywcy brązowego medalu z poprzednich rozgrywek zajmują  trzecią pozycję z dorobkiem 37 punktów i do GKS-u tracą dwa „oczka”.

  Pasy po emocjonującym wtorkowym starciu z GKS Tychy wciąż nie mogą zaznać zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce dwa tygodnie temu, kiedy to 12-krotni mistrzowie Polski pokonali na własnym lodzie Marmę Ciarko STS Sanok. Nasi zawodnicy muszą jednak czym prędzej zacząć wygrywać za trzy punkty, wszak po piętach już depczą im zespoły z Nowego Targu i Sosnowca. „Szarotki”, podobnie jak krakowianie zdobyły 28 punktów, jednak posiadają gorszy bilans bezpośrednich starć, z kolei drużyna Zagłębia traci do Comarch Cracovii cztery punkty. Należy dodać do tego jeszcze to, że obie ekipy rozegrały o jedno spotkanie mniej.

  Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 18. w Hali Lodowej MOSiR przy ul. Chemików 4 w Oświęcimiu. Przed pierwszym rzuceniem krążka odbędzie się ceremonia pożegnania wieloletniego zawodnika Unii i Cracovii Patryka Noworyty, a mecz poprowadzi międzynarodowa obsada sędziowska! Polskim arbitrom – Pawłowi Kosidle (główny) i Michałowi Żakowi (liniowy) będą pomagać rozjemcy z Ukrainy: Andrij Kicza jako sędzia główny i Ołeh Ostrouch na linii. Transmisję w systemie PPV przeprowadzi portal polskihokej.tv, a relację tekstową będzie można śledzić za pośrednictwem naszej strony internetowej.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ