Szymon Bieniek wzmacnia 12-krotnych mistrzów Polski!

  01.06.2023
  Szymon Bieniek wzmacnia 12-krotnych mistrzów Polski!

  Były młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Bieniek zasila szeregi Comarch Cracovii przed zbliżającym się sezonem. 22-letni defensor parafował kontrakt do końca rozgrywek 2024/25!

  Szymon Bieniek urodził się 1 kwietnia 2001 roku w Opolu i jest wychowankiem miejscowego Orlika. Gra na pozycji obrońcy i charakteryzuje się niezłymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 183 cm, waży 82 kg.

  Nasz nowy nabytek już w wieku piętnastu lat opuścił kraj, by spróbować sił w rozgrywkach juniorskich w Czechach i reprezentował młodzieżowe drużyny takich klubów jak: Vitkovice, Mountfield, Bílí Tygři Liberec, HC Żubr Przerów czy HC Benátky nad Jizerou. W międzyczasie rozegrał również jedno spotkanie w ówczesnej kadrze do lat 23 w Polskiej Hokej Lidze.

  Po przygodzie u naszych południowych sąsiadów utalentowany defensor postanowił spróbować swych sił za oceanem i w sezonie 2021/22 zasilił ekipę New Jersey Rockets w rozgrywkach juniorskich  United States Premier Hockey League oraz National Collegiate Development Conference. Jego bilans w USHL wyniósł wówczas 50 spotkań, w których zdobył 15 goli i 30 asyst, do których dorzucił 5 występów i 1 kluczowe podanie w NCDC.

  Poprzednie rozgrywki zawodnik spędził jednak na piątym poziomie rozgrywkowym w Szwecji (Division 3), przywdziewając barwy Virserums SGF oraz Stenungsund HF. W Skandynawii wystąpił w sumie w 28 meczach, strzelając 6 goli i notując 27 asyst.

  - Dziękuję Cracovii za otrzymaną szansę, którą chcę wykorzystać. Interesuje mnie walka o mistrzostwo kraju oraz gra w Hokejowej Lidze Mistrzów,  zrobię więc wszystko, by pomóc drużynie – powiedział były młodzieżowy reprezentant Polski tuż po parafowaniu kontraktu, który będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony.

  Szymon, witamy w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce i życzymy wielu sukcesów!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ