Štěpán Csamangó wraca do Comarch Cracovii!

  24.06.2020
  Štěpán Csamangó wraca do Comarch Cracovii!

  Czeski napastnik Štěpán Csamangó, który w sezonie 2018/19 reprezentował barwy Comarch Cracovii, ponownie zagra w bluzie w biało-czerwone Pasy! 26-latek związał się z Najstarszym Klubem Sportowym w Polsce jednosezonowym kontraktem.


  Przypomnijmy, Štěpán Csamangó urodził się 30 kwietnia 1994 roku i nominalnie występuje na pozycji prawoskrzydłowego, a jego macierzystym klubem jest Energe Karlowe Wary, choć reprezentował również barwy drużyn z niższych szczebli rozgrywkowych. Przez trzy sezony grał także w czeskiej drużynie Orli Znojmo w ówczesnej lidze EBEL, gdzie wystąpił w 136 spotkaniach, w których zdobył 9 goli oraz zaliczył 11 kluczowych podań.

  Przed sezonem 2018/19 sympatyczny Czech podpisał jednoroczny kontrakt z Pasami i z miejsca stał się pewnym punktem naszej drużyny, z którą sięgnął po srebrny medal, a jego bilans to 23 gole i 24 asysty w 57 spotkaniach Polskiej Hokej Ligi.

  Po przygodzie z Comarch Cracovią czeski prawoskrzydłowy występował w węgierskim UTE w rozgrywkach Erste Liga gdzie zagrał w 35 meczach, zdobywając 27 punktów za 11 goli i 26 asyst.

  - Bardzo się cieszę, że znów zagram w Comarch Cracovii. To niesamowity Klub, a Kibice tworzą wspaniałą atmosferę, do zobaczenia w Krakowie! – powiedział hokeista po parafowaniu umowy, która będzie obowiązywać przez następny sezon.

   Štěpán, witamy ponownie i życzymy udanego sezonu!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ