Sparing: STS Sanok - Comarch Cracovia [RELACJA LIVE]

18.08.2020

Zapraszamy na relację tekstową z pierwszego meczu sparingowego hokeistów Pasów z beniaminkiem Polskiej Hokej Ligi STS Sanok. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

STS Sanok - Comarch Cracovia 1:2 k. (0:0, 1:1, 0:0, 0:2 k.)

1:0 - Jakub Bukowski - Jewgienij Kamieniew (27:19)

1:1 - Damian Szurowski - Sebastian Brynkus (31:09)

1:2 - Tomas Franek (decydujący rzut karny)

Sędziują: Mirosław Cybuch - Daniel Darosz, Adam Witek

Minuty karne: 10 -12

STS: Spěšný (Wojciechowski n/g) - Olearczyk, Rąpała; Filipek, Wilusz, Biały - Kamienieu, Biłas; Bukowski, Viikilä, Elo - Demkowicz, Skokan; Bielec, Witan, Dobosz - Florczak, Glazer; Fus, Ginda, Łyko.

Cracovia: Petrásek (Hebda n/g) - Gula, Šaur, Franek, Němec, Najezchleb - Dudas, Gutwald, Tiala, Bezwiński, Trnka - Musioł, Szurowski, Brynkus, Augustyniak, Jastrabau - Gosztyła, Jaracz, Drzewiecki, Kamiński, Dziurdzia

Relacja tekstowa (Prosimy o ręczne odświeżanie strony):

Wygrywamy 2:0 w rzutach karnych!

60' - Koniec regulaminowego czasu gry. O zwycięstwie zadecydują rzuty karne.

60' - Tuż przed końcową syreną karę otrzymuje Dudas.

55' - Dobosz po kontrze z bliska, ale pewnie łapie gumę nasz bramkarz.

54' - Obie drużyny już w pełnym zestawieniu.

54' - Z bliska Bezwiński, ale krążek musnął tylko parkany Spesny'ego.

53' - Mocne uderzenia Dudasa, ale guma leci nad bramką.

52' - Za atak kijem trzymanym oburącz do boksu kar zjeżdża zawodnik gospodarzy Ello.

51' - Vikilla z bliska nie trafił do naszej bramki.

49' - STS już w pełnym zestawieniu.

49' - Uderzenie Kamieniewa z niebieskiej broni Petrasek.

47' - Vikilla odesłany do boksu kar na dwie minuty. Zagramy w przewadze.

46' - Z bulika huknął Dobos, ale Petrasek efektownie łapie krążek.

45' - Strzał Bezwińskiego zza bulika odbija Spesny.

43' - Petrasek blokuje strzał Vikilli.

42' - Strzał Glazera blokuje Drzewiecka

41' - Viikila wrzucił gumę pod bramkę, tam Bielas próbował wepchnąć ją do siatki, ale szybszy Petrasek.

41' - Rozpoczynamy ostatnią tercję meczu. Do boju Pasy!

KONIEC II TERCJI

40' - Kończymy drugą odsłonę również przy stanie remisowym, ale doczekaliśmy się w końcu goli. Wynik po czterdziestu minutach - 1:1.

40' - Gramy już w pełnym zestawieniu.

39' - Filipek sprzed bulików i krążek odbika się od barku Petraska.

38' - Błąd naszej drużyny i otrzymujemy dwie karne minuty za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

34' - Coraz śmielej radzimy sobie pod bramką STS. Młoda drużyna gospodarza ewidentnie opadła z sił.

32' - Strzelony gol podziałał motywująco na naszą drużynę. Najpierw Spesny parkanami obronił uderzenie Guli, a później złapał krążek po uderzeniu Saura z bulika.

32' - GOOL! Brynkus na lewo dogrywa do Szurowskiego, a ten mierzonym strzałem umieszcza krążek w siatce i doprowadza do wyrównania!

29' - Dwie dobre okazje dla Pasów. Górą jednak Spesny.

28' - 1:0 dla STS. Gola po podaniu Kamieniewa w sytuacji sam na sam zdobywa Bukowski.

25' - Cracovia również już w komplecie.

25' - Szczęście po stronie Pasów. Z ostrego kąta do pustej bramki nie trafił Filipek.

24' - Gospodarze w komplecie.

23' - Liczebną przewagą cieszyliśmy się przez ponad minutę. Teraz do boksu kar udał się Najezchleb.

23' - Z niebieskiej Dudas i odbija krążek Spesny.

22' - Kara dla Biłasa. Zagramy w przewadze.

22' - Najpierw w zamieszaniu nie trafił w krążek Bezwiński, a po chwili w bramkarza uderzył Trnka.

21' - Rozpoczynamy drugą tercję spotkania.

KONIEC I TERCJI

20' - Koniec I tercji przy stanie 0:0.

18' - Mocno Rąpała, ale gumę odbija Petrasek.

18' - Gula oraz Bukowski odesłani na dwuminutowe wykluczenia.

17' - Mocny strzał Szurowskiego mija bramkę Sanoka.

15' - Zakotłowało się pod bramką Sanoka i z bliska próbował uderzać Trnka. Krążek w ogromnym zamieszaniu mrozi jednak Spesny.

15' - Pierwsza kara dla gospodarzy. Za przeszkadzanie dwuminutowe wykluczenie otrzymuje Dobosz.

15' - Gramy już w pełnym zestawieniu.

13' - Sanoczanie zamykają nasza drużynę w zamku. Udaje się wybić krążek i zyskać kilka cennych sekund.

13' - Druga kara dla Pasów. Najezchleb za crosschecking odesłany na ławkę.

12' - Gutwald wrzucał z niebieskiej i z bliska uderzał Bezwiński, ale wprost w parkany Spesnego.

11' - Obie drużyny już w pełnym zestawieniu.

11' - Demkowicz z bulika, ale dobrze poradził sobie Petrasek.

9' - Pierwszą karę w meczu łapie Michał Jaracz.

5' - Brak klarownych sytuacji z obu stron

5' - Bielec z bulika, ale broni Petrasek.

3' - Oprócz akcji sprzed chwili gra toczy się głównie w środkowej części tafli.

2' - Pierwsze uderzenie Erika Nemca i broni Spesny.

2' - Próba Drzewieckiego i górą sanocki bramkarz, który barkiem odbija krążek.

1' - Pierwsze wznowienie dla Pasów!

1' - Drużyny są już na tafli. Następuje pierwsze rzucenie krążka.

17:40 - Witamy z Areny Sanok! Przed nami pierwsze spotkanie towarzyskie przed nowym sezonem! W bramce Pasów wystąpi debiutujący dzisiaj Michael Petrasek, natomiast obowiązki kapitana będzie pełnil Martin Dudas. Jego asystentami będą Jiri Gula oraz Sebastian Brynkus. O godz. 18:00 zaczynamy!