Sparing: Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 17:00

  04.08.2022
  Sparing: Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 17:00

  Rozpoczynamy serię gier sparingowych przed rozpoczęciem nowego sezonu. W pierwszym meczu towarzyskim zmierzymy się z aktualnym wicemistrzem Polski Re-Plast Unią Oświęcim.

  W drużynie naszych dzisiejszych rywali w trakcie przerwy doszło do sporych zmian. Najważniejszą wydaje się być jednak ta na stanowisku głównego szkoleniowca – Toma Coolena zastąpił, dobrze znany w Oświęcimiu Nik Zupančič, a obowiązki asystenta Piotra Sarnika przejął Krzysztof Majkowski, który w poprzednim sezonie pełnił funkcję pierwszego trenera GKS Tychy. W kadrze naszych dzisiejszych rywali również doszło do sporych przetasowań. Miejsce między słupkami bramki zajął Szwed Linus Lundin, a ze znanych z polskich lodowisk twarzy pojawili się m.in. Michael Cichy i Alexander Szczechura, którzy jeszcze w poprzednich rozgrywkach stanowili o sile drużyny z Tych. Zawodnikami, którzy z kolei zdecydowali się pozostać w grodzie nad Sołą są m.in. Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień czy bracia Patryk i Miłosz Noworyta.

  Dla Kibiców Pasów będzie to również doskonała okazja, by zobaczyć w akcji nowych zawodników, którzy w ostatnim czasie związali się kontraktami z Klubem. Szansę debiutu w składzie powinni dziś otrzymać tacy zawodnicy jak: Rok Stojanović, Patrik Husak, Vojtech Polak, Jack Walker czy reprezentanci Polski Radosław Sawicki i Mateusz Michalski.

  Wstęp na dzisiejsze spotkanie jest bezpłatny, jednak ze względu na to, że wydarzenie nie będzie miało imprezy masowej, na trybunach zasiądzie tylko 299 osób. Zachęcamy więc do wcześniejszego przybycia – bramy lodowiska będą otwarte od godz. 16:15. Na naszej stronie przeprowadzimy relację tekstową z meczu, a aktualny wynik będziecie mogli śledzić również w oficjalnych profilach naszych mediów społecznościowych – Facebook oraz Twitter.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ