Rudolf Roháček: W przerwie mocno popracowaliśmy nad skutecznością

15.02.2024

Powrót po reprezentacyjnej przerwie okazał się niezwykle udany dla 12-krotnych mistrzów Polski, którzy pokonali Marmę Ciarko STS Sanok 5:1. Jak to spotkanie ocenił trener Rudolf Roháček?

Mecz w Sanoku miał być przełamaniem i przetarciem dla 12-krotnych mistrzów Polski, którzy nie zdołali zwyciężyć w ostatnich ośmiu spotkaniach. Dość powiedzieć, że Pasy nie były w stanie pokonać na własnym lodzie Marmę Ciarko STS i Zagłębie Sosnowiec czyli drużyny, które zajmują odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce. Przerwę na reprezentację sztab trenerski wykorzystał zatem na pracę u podstaw i na treningach skupiono się przede wszystkim na poprawie dyspozycji strzeleckiej. Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła w Arenie Sanok 5:1 i powróciła na piątą pozycję w ligowym zestawieniu.

- Rozkręcaliśmy się powoli i pierwsza tercja była nieco słabsza, za to w drugiej i trzeciej wskoczyliśmy już na właściwy rytm. W przerwie mocno popracowaliśmy nad skutecznością. W poprzednich dwóch meczach nie zdobyliśmy goli, teraz strzeliliśmy ich pięć i widać, że to przyniosło skutek. Mamy nadzieję, że to będzie taki dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami – skomentował trener Rudolf Roháček.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w piątek 16 lutego o godz. 18:30. Na Siedleckiego 7 zawita aktualny mistrz Polski GKS Katowice.