Rudolf Roháček: W przekroju całego meczu byliśmy lepszą drużyną

18.09.2023

Hokeiści Pasów w starciu z mistrzem Polski GKS Katowice przegrali 1:4, choć przez dwie tercje utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jak to spotkanie ocenił trener Rudolf Roháček?

W hali „Satelita” przez ponad czterdzieści minut kibice nie oglądali goli, a Pasy były równorzędnym rywalem dla aktualnych mistrzów kraju. W 42. minucie sposób na bramkarza Johna Murray’a znalazł Adam Raška i wydawało się, że 12-krotni mistrzowie Polski pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało i to gospodarze zdołali cztery razy umieścić krążek w bramce Pasów. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Katowicach, a podopieczni trenera Jacka Płachty zachowały status niepokonanej drużyny w tym sezonie.

- Mimo wszystko uważam, że rozegraliśmy naprawdę dobry mecz. Mogliśmy rozstrzygnąć to spotkanie podczas gier w przewagach, ale zabrakło wykończenia w tym elemencie. Brakowało też strzałów na bramkę i nad tym musimy popracować. W przekroju sześćdziesięciu minut uważam, że byliśmy lepszym zespołem, ale gra się na gole, a tych rywale zdobyli zdecydowanie więcej – mówi trener Rudolf Roháček.

Kolejny mecz hokeiści Pasów rozegrają już w piątek 22 września, kiedy to na własnym lodzie podejmą GKS Tychy. Jak będą wyglądać plany drużyny na najbliższe dni?

- W poniedziałek zawodnicy otrzymają wolne, a w kolejne dni będziemy już trenować na własnym obiekcie. Czekają nas ciężkie mecze i chcemy na nich się skupić – zakończył szkoleniowiec.