Rudolf Roháček: Należy docenić wygraną w Katowicach

• Wywiady
21.11.2020

W meczu 18. kolejki Polskiej Hokej ligi 2020/21 hokeiści Comarch Cracovii pokonali na wyjeździe GKS Katowice 4:3 i odnieśli siódme zwycięstwo w regulaminowym czasie w obecnych rozgrywkach. Jak trener Rudolf Roháček ocenił to spotkanie?

Rudolf Roháček: - Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Należy podkreślić, że graliśmy bez dwóch ważnych zawodników – do już wcześniej kontuzjowanego Štěpána Csamangó doszedł jeszcze Damian Kapica, a na jego miejsce wskoczył Mateusz Bezwiński. W związku z tym należy jeszcze bardziej docenić tą wygraną. W pierwszej tercji oglądaliśmy szybką grę, ale też szarpane akcje z jednej strony na drugą. W drugiej tercji również tempo nie zmalało, ale już w trzeciej zdominowaliśmy Katowice. Graliśmy szybko, wyprowadzaliśmy kontry, tworzyliśmy sytuacje i co najważniejsze zdobywaliśmy gole. Tacy zawodnicy jak Tiala, Bezwiński czy Nejezchleb grali niezwykle ofiarnie i nie bali się blokować krążków po uderzeniach rywali. W końcówce również dobrze spisał się w naszej bramce Michael Petrásek, który wybronił kilka groźnych uderzeń, ale chcę podkreślić, że cały zespół zasługuje na pochwały. Katowice opuszczamy zadowoleni, ale już myślimy o niedzielnym meczu z Tauronem Podhale Nowy Targ.