Rudolf Roháček: Najważniejsze są trzy punkty

• Wywiady
16.11.2023

- Widać po wynikach, że przerwę odczuły wszystkie zespoły. Z Sanokiem mieliśmy mnóstwo sytuacji i przewag, których nie wykorzystaliśmy, ale walczyliśmy do końca i najważniejsze są trzy punkty – powiedział trener Rudolf Roháček po wygranej 3:2 z Marmą Ciarko STS Sanok.

Panie Trenerze, za nami ciężki, ale wygrany mecz z Sanokiem. Jak Pan oceni to spotkanie?

Na pewno był to ciężki mecz, ale jak widać po wynikach, przerwę odczuły wszystkie zespoły. Było dużo przewag i mnóstwo sytuacji, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. W pewnym momencie przegrywaliśmy 1:2, ale nie poddaliśmy się i w końcówce doprowadziliśmy do wyrównania. Najważniejsze są trzy punkty, nie zamierzamy się zatrzymywać i pracujemy dalej.

Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza defensor Daniel Krenželok…

Zasługuje na pochwały, zdobył dwie ładne bramki i był dzisiaj naszym najlepszym zawodnikiem. To pokazuje też, że każdy z zawodników potrafi wziąć ciężar gry na siebie i przesądzić o losach meczu.

Za nami druga runda. Jak Pan podsumuje dotychczasowe występy Pasów?

Każdy zdaje sobie sprawę, że zespół nie był przygotowywany na pierwsze miejsce, ale zdarzyły się mecze, które zbyt łatwo przegrywaliśmy i nie powinno do tego dojść. Dysponujemy jednak takim składem, że powinniśmy mieć co najmniej sześć punktów więcej. Uważam, że szóste miejsce to dobra pozycja wyjściowa: tracimy jeden punkt do piątego miejsca i trzy do trzeciego. Zważywszy, że mamy nowy zespół, to możemy być zadowoleni.

Przed nami dalszy ligowy maraton i zapewne już Pan myśli o piątkowym meczu z Toruniem?

Od czwartku rozpoczynamy przygotowania. Będziemy chcieli kontynuować dobrą serię. Wiadomo, że nie będzie łatwo, bo wszystkie zespoły się wzmacniają, ale my nie oglądamy się na innych, tylko ciężko pracujemy.