Rudolf Roháček: Jestem zadowolony z postawy drużyny

  • Wywiady
05.08.2022
Rudolf Roháček: Jestem zadowolony z postawy drużyny

W pierwszym meczu przedsezonowym hokeiści Comarch Cracovii zremisowali na własnym Lodowisku z Re-Plast Unią Oświęcim. Jak to spotkanie skomentował trener 12-krotnych mistrzów Polski Rudolf Roháček?

Jak Pan oceni ten pierwszy mecz kontrolny?

Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Uważam, że spotkanie było na wysokim poziomie, porównywalnym do zeszłosezonowych meczów w lidze. Było mnóstwo sytuacji, zarówno z jednej, jak i drugiej strony tafli. My stworzyliśmy sobie więcej dogodnych okazji, jednak mogę mieć zastrzeżenia co do skuteczności, ponieważ nie była taka jakiej bym oczekiwał.

Jakie było znaczenie tego meczu w kontekście dalszych przygotowań do sezonu?

To był sparing i miał on przede wszystkim na celu, by pokazać nam wszystkie elementy nad którymi musimy pracować. Temu właśnie mają służyć takie mecze. Już w najbliższą środę zagramy u siebie z GKS Katowice i dalej będziemy przyglądać się drużynie oraz poprawiać szwankujące elementy gry.

A jak Pan oceni nowych zawodników, którzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się przed krakowską publicznością?

Był to pierwszy mecz i ciężki lód. W takich warunkach najlepiej poradzili sobie gracze, którzy mają dobrą technikę i kondycję, choć nie mogli do końca pokazać pełni swoich umiejętności. Nikt mnie nie zawiódł i dalej będziemy ciężko pracować. Mogę być jednak zadowolony, ponieważ gracze pokazali, że przygotowanie kondycyjne i motoryczne jest już u nich na wysokim poziomie.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ