Rudolf Roháček: Cały czas jesteśmy na początku drogi

09.10.2023

Hokeiści Pasów pokonali KH Energę Toruń 5:4 po dogrywce i dopisali do swego konta kolejne dwa punkty. O ocenę meczu i formy drużyny poprosiliśmy trenera Rudolfa Roháčka.

- Przez większą część byliśmy stroną dominującą. Z dobrej strony pokazał się czwarty atak, który zdobył jedną bramkę. Żeby jednak myśleć o wygranej za trzy punkty, trzeba dać z siebie wszystko przez pełne sześćdziesiąt minut. Gramy dobrze przez piętnaście minut, a później mamy trzy-cztery minuty przestoju. To jest dla nas problem i będziemy nad tym pracować. Za nami dwa ciężkie wyjazdy, w których zdobyliśmy cztery punkty i jestem z tego zadowolony. Jest fundament, ale jak mówiłem przed nami dalsza ciężka praca – mówi Rudolf Roháček.

Opiekun drużyny podsumował również pierwszą rundę rozgrywek w wykonaniu Comarch Cracovii. Przypomnijmy, że hokeiści Pasów wywalczyli 9 punktów i zakończyli tę fazę na szóstym miejscu w tabeli.

- Oczywiście zawsze mogło by być lepiej, gdyż uciekło nam kilka punktów. Podkreślam, że to nowa drużyna, która cały czas się poznaje. My jako trenerzy również obserwujemy zawodników jak zachowują się w różnych sytuacjach i reagujemy na bieżąco. Będziemy dalej trenować dyscyplinę na lodzie oraz taktykę i skuteczność, ponieważ cały czas jesteśmy na początku drogi. Prezentujemy dobry hokej, ale nie liczą się efekty wizualne, tylko zdobycze punktowe i bramkowe. Wiemy jednak, co poprawić i jestem optymistą – zakończył czeski szkoleniowiec, który już w listopadzie będzie świętował dziewiętnastolecie pracy w Klubie.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w piątek 13 października o godz. 18:30. 12-krotni mistrzowie Polski na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie podejmą Zagłębie Sosnowiec.