Reprezentant Polski Patryk Wronka wzmacnia Comarch Cracovię!

  13.05.2022
  Reprezentant Polski Patryk Wronka wzmacnia Comarch Cracovię!

  Drużyna 12-krotnych mistrzów Polski doznała sporego wzmocnienia – kontrakt do końca sezonu 2023/24 podpisał 27-letni napastnik i etatowy reprezentant Polski Patryk Wronka!

  Patryk Wronka urodził się 28 sierpnia 1995 roku w Zakopanem i pochodzi ze znanej hokejowej rodziny – jego dziadek Tadeusz Kacik oraz ojciec Adam Wronka również byli hokeistami. Popularny „Wronkes” to obecnie jeden z najlepszych polskich zawodników, charakteryzujący się szybkością i dynamiką oraz wysoką skutecznością, co nie raz udowadniał na polskich taflach oraz w Kadrze Narodowej na różnych szczeblach wiekowych. Warto tutaj także dodać, że w przeszłości uprawiał również unihokej oraz wyczynowo piłkę nożną.

  Jego macierzystym klubem jest Podhale Nowy Targ, skąd w sezonie 2016/17 przeniósł się do czeskiej drużyny Orli Znojmo, występującej ówcześnie w międzynarodowej lidze EBEL. Następnie od maja 2017 roku powrócił do Polski, zasilając Tauron GKS Katowice, by po dwóch latach ponownie spróbować swych sił poza granicami kraju. W 2019 roku został zawodnikiem północnoirlandzkiego Belfast Giants, gdzie miał już okazję poznać smak rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów. Pod koniec roku po raz kolejny jednak zdecydował się na zmianę otoczenia i został zawodnikiem francuskiego Rapaces de Gap.

  Po sezonie powrócił do kraju, zasilając GKS Tychy, a rok później ponownie związał się z katowicką drużyną. To właśnie w barwach „GieKsy” w kwietniu br. sięgnął po swoje pierwsze mistrzostwo kraju, a następnie wraz z reprezentacją Polski wziął udział w tyskich Mistrzostwach Świata IB i wywalczył awans na zaplecze Elity.

  Ogółem na taflach Polskiej Hokej Ligi rozegrał 354 mecze, w których strzelił 117 goli i zaliczył 233 asysty, co łącznie dało mu 350 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej! Od przyszłego sezonu Patryk Wronka będzie reprezentował barwy 12-krotnych mistrzów Polski, z którymi powalczy o kolejny tytuł i obronę krajowego Pucharu, a także wystąpi na europejskich arenach w Hokejowej Lidze Mistrzów.

  - Chciałem spróbować czegoś nowego, a w Cracovii tworzy się ciekawy projekt i mocna drużyna. Chciałbym być jednym z liderów i dawać z siebie sto procent w każdym meczu - powiedział zawodnik tuż po parafowaniu dwuletniego kontraktu.

  Patryk, witamy w Cracovii i życzymy powodzenia oraz sukcesów!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ