Reprezentacja Polski: Gol Damiana Kapicy!

07.02.2020
    Reprezentacja Polski w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, odbywającym się w kazachskim Nur-Sułtanie pokonała Ukrainę 6:1. Piątego gola zdobył napastnik Comarch Cracovii Damian Kapica.

Biało-Czerwoni po wygranej 8:0 z Niderlandami, tym razem zwyciężyli Ukrainę 6:1, co daje im otwartą drogę awansu do dalszej fazy eliminacji. Reprezentacja gospodarzy pokonała w czwartek naszych dzisiejszych rywali 8:1 i wszystko wskazuje na to, że to właśnie z Kazachstanem zagramy o zwycięstwo w turnieju.  Gola w dzisiejszym spotkaniu zaliczył napastnik Pasów Damian Kapica, dla którego było to premierowe trafienie w zawodach.

W niedzielę biało-czerwoni o godz. 12:00 zmierzą się z Kazachstanem.

6:1 - Filip Komorski (55:11).

Minuty karne: 14 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Arona Chmielewskiego) – 12.

Polska: Murray – Kolusz, Wajda; Chmielewski (12), Paś, Jeziorski – Kostek (2), Ciura; Bettahar, Neupauer, Kapica – Jaśkiewicz, Michałowski; Dziubiński, Komorski, Urbanowicz oraz Przygodzki, Starzyński, Marzec.
    Trener: Tomek Valtonen.

Ukraina: Kuczer – Taran, Ałeksiuk; Błahy, Bucenko, Babyneć (2) – Panhełow-Jułdaszew, Mereżko (2); Michnow (2), Krywoszapkin, Nimenko – Ałeksandrow, Tołstuszko; Sawczenko, Hrycenko, Worona (2) – Hrihorijew, Romanenko (2); Janyszewsky, Romaszczenko, Kostikow.
    Trener: Serhij Wicher.