Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia godz. 18:00

  14.02.2020
  Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia godz. 18:00

  Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do rozgrywek ligowych. W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego Pasy podejmą na wyjeździe wicelidera tabeli Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unię Oświęcim. Początek godz. 18:00.

  Przed nami dwie ostatnie kolejki sezonu zasadniczego, po których poznamy ostateczny układ tabeli, a co za tym idzie pary pierwszej rundy fazy play-off. Już wczoraj odbył się zaległy mecz 41. kolejki, w którym JKH GKS Jastrzębie pokonało KH Energę Toruń 3:2. Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował również, że licencja klubu Naprzód Janów zostaje zawieszona, co oznacza, że drużyna z dzielnicy Katowic zostanie ukarana dwoma walkowerami i w efekcie tego zakończyła już obecne rozgrywki.

  Nasz dzisiejszy rywal Re-Plast Unia Oświęcim znajduje się aktualnie na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 90 punktów. Poprzednie mecze na terenie rywala nie były zbyt udane dla hokeistów Comarch Cracovii, wszak ponieśliśmy dwie dotkliwe porażki: 1:9 oraz 1:6. Nieco lepiej Wicemistrzowie Polski radzili sobie na lodowisku przy Siedleckiego 7, kiedy to w starciu z lokalnym rywalem wpierw zdobyli punkt przegrywając 2:3 po rzutach karnych, a następnie na zakończenie IV rundy zwyciężyli 5:3, rozpoczynając passę ośmiu zwycięstw z rzędu.

  Podopieczni trenera Rudolfa Roháčka przez ostatnie dwa tygodnie szlifowali formę, trenując dwa razy dziennie oraz doskonaląc takie elementy hokejowego rzemiosła jak taktyka czy przygotowanie kondycyjne. W zajęciach brał już udział nowy nabytek -  francuski napastnik z rosyjskim paszportem Norbert Abramov, który ma zwiększyć konkurencję w składzie i poprawić skuteczność.

  - Jestem bardzo zadowolony z przepracowanego mikrocyklu treningowego. Zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia, a zawodnicy dali z siebie wszystko. Chcemy kontynuować dobrą passę i zwyciężyć dwa ostatnie mecze w sezonie zasadniczym - przekonuje opiekun Pasów.

  Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, a areną zmagań będzie Hala Lodowa MOSiR przy ul. Chemików 4 w Oświęcimiu. Arbitrami główmymi będą Patryk Pyrskała oraz Tomasz Radzik, a na liniach pomagać im będą Dawid Mazur i Marcin Młynarski.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ