Przygotowania do sezonu na początku czerwca

  17.05.2022
  Przygotowania do sezonu na początku czerwca

  1 czerwca hokeiści 12-krotnych mistrzów Polski rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na początku zajęcia odbywać się będą w miejscowym klubie fitness oraz na obiektach klubowych.

  Sztab trenerski jak zwykle przygotował urozmaicone treningi, podczas których nie zabraknie ćwiczeń na siłowni, gdzie zawodnicy będą budować siłę oraz kondycję, niezbędną do dalszej fazy przygotowań. W planach – jak co roku – uwzględniono również biegi po górkach z kamizelkami obciążającymi oraz pływanie w kajakach po Wiśle. Ze względu na udział w Hokejowej Lidze Mistrzów trenerzy chcieliby jak najszybciej rozpocząć również treningi na lodzie, będzie to jednak uzależnione od dostępności lodu. W przeciwnym przypadku drużyna będzie korzystać z innej lokalizacji poza Krakowem.

  - W tej chwili kompletujemy skład, tak by już od 1 czerwca mieć pełną drużynę. Chcemy dobrze przepracować letni okres przygotowawczy, by pokazać się z jak najlepszej strony – mówi trener Rudolf Roháček.

  Obecnie trwają również rozmowy dotyczące sparingów z drużynami krajowymi i zagranicznymi. Przypomnijmy, że już na początku września Pasy po raz trzeci w historii rozpoczną zmagania w Hokejowej Lidze Mistrzów.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ