Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte!

  01.06.2021
  Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte!

  Hokeiści Pasów po blisko dwumiesięcznej przerwie powrócili do treningów przed startem kolejnych rozgrywek. W zajęciach biorą udział niemal wszyscy zawodnicy z ważnymi kontraktami oraz kilku juniorów z drugiej drużyny.

  W ekipie 12-krotnych mistrzów Polski brakuje jedynie bramkarza Dienisa Pieriewozczikowa, który przygotowuje się indywidualnie w ojczyźnie i do drużyny dołączy na początku lipca. Srebrni medaliści ubiegłego sezonu póki co będą ćwiczyć w klubie Saturn Fitness w Krakowie oraz na obiektach klubowych. Sztab trenerski zaplanował zajęcia, które mają na celu przede wszystkim wzmocnienie i poprawę siły oraz wytrzymałości przed dalszą fazą treningów.

  - Pierwszy etap przygotowań potrwa około pięciu tygodni z dziesięciodniową przerwą, a pod koniec lipca planujemy już wejście na lód. Cieszymy się, że trzon drużyny został zachowany. Cały czas planujemy jednak sukcesywnie pozyskiwać nowych zawodników, którzy będą nie tylko uzupełnieniem drużyny, ale i jej realnym wzmocnieniem – mówi trener Rudolf Roháček.

  W najbliższym czasie powinniśmy poznać również plan sparingów. Trenerzy będą także urozmaicać treningi, wśród których nie zabraknie tradycyjnych już biegów po górkach czy ćwiczeń w kamizelkach obciążających.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ