Poznaliśmy terminarz PHL sezonu 2020/21

  24.07.2020
  Poznaliśmy terminarz PHL sezonu 2020/21

  Polski Związek Hokeja na Lodzie opublikował terminarz rozgrywek na zbliżający się sezon. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 11 września, a w lidze weźmie udział jedenaście zespołów, w tym Kadra PZHL do lat 23.

  W Polskiej Hokej Lidze zagrają: Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Stoczniowiec, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energia Toruń, Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim, STS Sanok, Zagłębie Sosnowiec oraz kadra U23.

  W sezonie zasadniczym odbędą się cztery rundy, w których łącznie rozegranych zostanie 200 spotkań (każdy zespół rozegra po 38 meczów). To o 45 spotkań i jedną rundę mniej niż w ubiegłym sezonie. W terminarzu uwzględniono zgrupowania reprezentacji Polski, jak również udział naszych zespołów w europejskich pucharach.

  Jak informuje PZHL powodem skrócenia sezonu jest pandemia COVID U-19, a pod uwagę brane są różne scenariusze takie jak np. kwarantanna drużyn czy nawet skrócenie lub zawieszenie rozgrywek.

  Comarch Cracovia dwa pierwsze mecze rozegra na wyjazdach z zespołami Podhala Nowy Targ oraz STS  Sanok, a premierowe starcie na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie zaplanowano na 18 września. Wówczas zespół 12-krotnych mistrzów Polski podejmować będzie ekipę KH Energii Toruń.

  Szczegółowy terminarz dostępny jest TUTAJ

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ