Podsumowanie 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  11.01.2021
  Podsumowanie 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  Za nami jedna z najbardziej sensacyjnych kolejek w tym sezonie. Na zakończenie 3.  rundy doszło do niespodziewanych rozstrzygnięć, w których zespoły z czołowych lokat, tym razem musiały ustąpić pola słabszym rywalom.  Zapraszamy na krótkie podsumowanie tej serii zmagań:

  Na pierwszy plan wysuwa się porażka obecnego wicemistrza kraju i finalisty Pucharu Polski Re-Plast Unii Oświęcim z Zagłębiem Sosnowiec. Dość powiedzieć, że obie drużyny dzieliła w tabeli różnica aż 36 punktów i cztery pozycje, a także odmienne cele na obecne rozgrywki. Tymczasem na Stadionie Zimowym niżej notowani gospodarze, którzy już praktycznie stracili szanse na udział w fazie play-off, postawili się rywalom i dopisali do swego konta cenne trzy punkty, zwyciężając 3:2, a o ostatecznym tryumfie zadecydował gol Tomasza Kozłowskiego w 49. minuty.

  Ciekawie było również w Toruniu, gdzie doszło do kolejnej niespodzianki – lider JKH GKS Jastrzębie nie sprostał miejscowej KH Energii i ostatecznie poległ 1:4. Dla podopiecznych trenera Roberta Kalabera była to dopiera szósta porażka w tym sezonie, jednak znacznie skomplikowała sytuację w tabeli, ponieważ przewaga nad GKS Tychy stopniała do zaledwie dwóch punktów.

  Mistrzowie Polski mocno męczyli się w gdańskiej Hali „Olivia” i ostatecznie zwyciężyli 2:0 po golach Patryka Wronki i Jarosława Rzeszutki, jednak kibice drużyny z piwnego miasta z pewnością liczyli na więcej. Cieszyć się mogli za to fani beniaminka PHL Ciarko STS Sanok. Młodzi zawodnicy pod wodzą trenera Marka Ziętary nie dali szans Tauronowi Podhale Nowy Targ i na własnym lodzie zwyciężyli 3:1. W ostatnim spotkaniu tej kolejki, powracająca do własnej hali drużyna Pasów odniosła pierwszą tegoroczną porażkę i musiała uznać wyższość drużyny z Katowic, która zwyciężyła 5:2. Była to druga wygrana GKS-u na lodowisku przy Siedleckiego 7 w obecnym sezonie.

  W 27. kolejce padło w sumie 23 gole, co daje średnią 4,6 gola na mecz, a wszystkie spotkania rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie. Mimo porażki liderem pozostaje drużyna z Jastrzębia z dorobkiem 62 punktów, a na przeciwległym biegunie wciąż znajduje się GKS Stoczniowiec Gdańsk, który uzbierał tylko 6 „oczek”. Następne spotkania zaplanowano już na najbliższy piątek 15 stycznia.

  Komplet wyników 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21:

  KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

  Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

  GKH Stoczniowiec Gdańsk – GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

  Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

  Comarch Cracovia – GKS Katowice 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ