Podsumowanie 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  21.11.2020
  Podsumowanie 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi 2020/21

  Mimo, że do rozegrania pozostało jeszcze kilka spotkań, w piątek oficjalnie zakończyliśmy drugą rundę zmagań na polskich taflach. W 18. serii gier nie zabrakło niespodzianek, a emocje nie zakończyły się po ostatniej syrenie.

  Zacznijmy od najbardziej interesującego nas starcia, a więc meczu Pasów z GKS Katowice. Ten pojedynek był ostatnią szansą, aby ekipa z małej hali katowickiego „Spodka” mogła jeszcze myśleć o awansie do Pucharu Polski. Warunkiem było zwycięstwo w regulaminowym czasie oraz korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach. Tak się jednak nie stało i po zwycięstwie Comarch Cracovii 4:3 katowiczanie nie załapali się do czołowej „czwórki”. Była to trzecia porażka GKS-u z rzędu, w efekcie której tuż po meczu trener Piotr Sarnik złożył rezygnację. 

  Do walki o czołowe trofeum załapały się za to ekipy KH Energi Toruń oraz Re-Plast Unii Oświęcim. Obie drużyny pokonały swoich rywali przewagą jednego gola, choć należy przyznać, że sporą niespodzianką jest dyspozycja oświęcimian. Biało-niebiescy zwyciężyli Zagłębie Sosnowiec 3:2 i była to ich pierwsza wygrana od pięciu spotkań.  

  Jak wiemy z doniesień medialnych po poprzedniej kolejce z prowadzenia drużyny zrezygnował Słoweniec Nik Zupančič, a tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca objął asystent i były bramkarz Michal Fikrt. Późnym wieczorem okazało się jednak, że wicemistrzowie Polski podpisali kontrakt z 61-letnim Amerykaninem Kevinem Constantine, który w przeszłości przez 7 lat prowadził drużyny z NHL!

  W pozostałych spotkaniach GKS Tychy rozgromił na własnym lodzie Stoczniowca Gdańsk 8:0, a Tauron Podhale nie dało szans beniaminkowi z Sanoka i zwyciężyło 4:2. W tabeli wciąż na prowadzeniu są tyszanie, którzy uzbierali jak dotąd 47 „oczek” i o pięć wyprzedzają drużynę z Jastrzębia. Na przeciwległym biegunie nadal znajdują się ekipy z Gdańska i Sosnowca. Kolejne zmagania już w niedzielę, kiedy to zainaugurujemy trzecią rundę zmagań. Pasy kontynuują serię meczów wyjazdowych i w 19. kolejce czeka ich potyczka w Nowym Targu.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ