Plan letnich przygotowań do sezonu 2024/25

  23.05.2024
  Plan letnich przygotowań do sezonu 2024/25

  3 czerwca rozpoczną się przygotowania 12-krotnych mistrzów Polski do nowego sezonu Tauron Hokej Ligi. Treningi „na sucho” potrwają do 20 lipca, a dziewięć dni później drużyna rozpocznie już zajęcia na lodzie.

  Trener Marek Ziętara zaplanował urozmaicone zajęcia wśród których dominować będą elementy wytrzymałościowe i kondycyjne, mające na celu przygotowanie drużyny do pracy na lodzie. Treningi odbywać się będą dwa razy dziennie na klubowych obiektach, ale nie zabraknie również zajęć w terenie.

  Pierwszy etap potrwa do 28 czerwca, ale już trzy dni później zawodnicy wznowią ćwiczenia, których intensywność drastycznie wzrośnie. Treningi „na sucho” zakończą się 20 czerwca, a następnie zawodnicy otrzymają tydzień wolnego. Po tym czasie 12-krotni mistrzowie Polski rozpoczną już zajęcia na lodzie.

  - Drużyna rozpocznie letnie treningi w krajowym składzie, a obcokrajowcy dołączą do zajęć już w sierpniu. Zgodę na indywidualne przygotowania otrzymali też niektórzy polscy zawodnicy, w tym Jakub Wanacki, który ma za sobą wyczerpujący turniej Mistrzostw Świata Elity – mówi Dyrektor Operacyjny Łukasz Sikora i dodaje:

  - Na tę chwilę mamy już skompletowane osiemdziesiąt procent drużyny. Zakontraktowaliśmy trzech zawodników ze Szwecji, których ogłosimy na początku czerwca. Maksymalnie w składzie będzie znajdować się siedmiu zagranicznych hokeistów, ale nie zapominamy również o wychowankach. Otrzymają oni szansę pokazania się przed nowym szkoleniowcem i mocno liczymy na to, że będą sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności i stopniowo odgrywać coraz większą rolę w zespole.  

  Plan letnich przygotowań:

  3 czerwca:

  Spotkanie organizacyjne, początek przygotowań

  3 – 27 czerwca:

  I etap treningów „na sucho”

  28 czerwca:

  Zakończenie I etapu

  1 – 20 lipca

  II etap treningów „na sucho”

  29 lipca

  Początek treningów na lodzie

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ