PHL: Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia (23 września, godz. 18:00)

  22.09.2022
  PHL: Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia (23 września, godz. 18:00)

  6. kolejka Polskiej Hokej Ligi to klasyczne już Derby Małopolski z Re-Plast Unią Oświęcim. Pojedynek z lokalnym rywalem odbędzie się w piątek 23 września o godz. 18. w Hali Lodowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

  W drużynie Re-Plastu przed sezonem doszło do sporych zmian zarówno w kadrze drużyny, jak i sztabie trenerskim. Z pracą pożegnał się duet Tom Coolen oraz Piotr Sarnik, a na ich miejsce włodarze zatrudnili słoweńskiego szkoleniowca Nika Zupančiča oraz asystenta Krzysztofa Majkowskiego. Ta decyzja wywołała sporo kontrowersji, wszak były selekcjoner kadry Słowenii pracował już w grodzie nad Sołą w latach 2019 -20 i zrezygnował z posady w połowie listopada. Wówczas otrzymał także zawieszenie na dziesięć spotkań po meczu w Toruniu, a powodem było niesportowe zachowanie. Z kolei Majkowski w poprzednim sezonie pełnił funkcję szkoleniowca GKS-u Tychy. W tym samym kierunku powędrowali również Michael Cichy oraz Alex Szczechura, którzy dotąd stanowili o obliczu drużyny z piwnego miasta. Reasumując szeregi aktualnych wicemistrzów Polski opuściło dwunastu zawodników i tylu samo zostało zakontraktowanych.

  W ekipie naszych rywali pozostali natomiast hokeiści, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Comarch Cracovii, a są to: bracia Robert i Sebastian Kowalówkowie, Patryk Noworyta i kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński. Oświęcimianie dobrze rozpoczęli obecne rozgrywki pokonując na swym lodzie nowotarskie Podhale 5:1, a w ostatniej kolejce zwyciężyli na wyjeździe GKS Tychy 4:2. Pozwoliło im to zająć drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów, ustępując liderowi z Torunia jedynie gorszym bilansem bramek. Warto jednak podkreślić, że „Stalowe Pierniki” mają na koncie o jedno spotkanie rozegrane więcej. Najlepiej punktującymi graczami w Oświęcimiu są w tej chwili wspomniani wyżej Dziubiński i Cichy. Pierwszy zdobył jak dotąd 3 gole i zaliczył 2 asysty, z kolei drugi dwukrotnie umieszczał krążek w bramce rywali oraz trzykrotnie obsługiwał kolegów z drużyny kluczowym podaniem.

  W ekipie Pasów z kolei zabraknie 27-letniego kanadyjskiego defensora Kayle’a Doetzela, który w środę rozwiązał kontrakt z powodów osobistych. Sztab trenerski z pewnością będzie liczył na Radosława Sawickiego, który ma na koncie już 3 „oczka” za dwa gole i 1 asystę. Po porażkach z GKS-em Katowice i KH Energą Toruń 12-krotni mistrzowie Polski chcą powrócić na zwycięską ścieżkę i rozpocząć marsz w górę tabeli.

  Spotkanie odbędzie się w Hali Lodowej „MOSiR” przy ul. Chemików 4 w Oświęcimiu już w piątek 23 września o godz. 18. Do prowadzenia zawodów zostali wyznaczeni sędziowie Patryk Pyrskała i Tomasz Radzik, a na liniach pomagać im będą Sławomir Szachniewicz oraz Michał Gerne. Transmisję przeprowadzi portal polskihokej.tv, a tradycyjnie już relację tekstową udostępnimy w naszym oficjalnym serwisie.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ